אבקת חלבון היא אחד מתוספי התזונה הפופולריים ביותר לספורטאים ובפרט מפתחי גוף אבל גם אצנים ורוכבי אופניים. האבקה, שכשמה כן היא, מכילה בעיקר חלבונים, שמהווים את אבני הבניין של רקמות השרירים שלנו. אבקת החלבון של חברת דיימטייז האמריקאית (Dymatize) היא אחד המוצרים המבוקשים מבין כל אבקות החלבון שיש.

 


האם אבקת חלבון מהווה תחליף לתזונה עשירה בחלבונים?

חשוב להדגיש שאבקת חלבון דיימטייז, כמו כל אבקות החלבון, אינה תחליף לתזונה מאוזנת ובפרט לחלבונים שמכילה תזונה שכזו - אלא תוספת חיונית לנוכח הצורך של ספורטאים ומתאמנים בכמות גדולה במיוחד של חלבון.

הסוגים השונים של אבקות חלבון דיימטייז

סדרת אבקות החלבון של דיימטייז כולל מגוון אפשרויות, כך שכל אחד יכול לבחור את זו המתאימה לו ביותר, בהתאם למבנה הגוף, שגרת האימונים וכו'.

כך לדוגמה ישנה אבקת חלבון דיימטייז ISO-100, שמכילה 100% חלבון ממי גבינה אייזולייט, שנחשב לחלבון הנקי והאיכותי ביותר שיש ועל כן גם האפקטיבי ביותר. מוצר זה גם מתאים לספורטאים שמתאפיינים באי סבילות ללקטוז שכן אין בו כלל לקטוז, ובנוסף הוא מתאפיין ברמה נמוכה במיוחד של פחמימות (גרם אחד בלבד), כולסטרול (5 מ"ג) ושומן (0 גרם!). מה שכן יש באבקת החלבון הזו הם 6.65 גרם חומצות אמינו (ובהן לאוצין, אלנין, היסטידין ומתיונין).

אבקת חלבון אחרת של דיימטייז מבוססת על קזאין, שבניגוד למי הגבינה שפעולתם מהירה הוא נספג באיטיות ותפקידו הוא למנוע את פירוק השרירים ואת דילול מסת השריר בטווח הארוך. בהתאם מומלצת צריכת אבקת חלבון על בסיס קזאין לפני השינה כדי שבמהלכה יתרום התוסף את חלקו לשיקום הגוף ותהליכי הצמיחה והחידוש שמתרחשים באופן טבעי. אבקה זו כוללת בכל מנה 25 גרם של חלבון קזאין, 5 גרם של BCAA (חוצמות האמינו המסועפות, כלומר ולין, לאוצין ואיזולאוצין שמגיעות הישר לשרירים ולוקחות חלק בבנייתם), 5 גרם גלוטמין (חומצת אמינו רבת תועלת נוספת), סידן שמחזק את העצמות ועוד 3 אנזימים המקלים על ספיגת החלבון בגוף.

כל אבקות החלבון של דיימטייז מאושרות לשימוש ע"י ה-FDA (מנהל המזון והתרופות של ארה"ב)

יתרונות נוספים של האבקה של דיימטייז?

אבקות החלבון של דיימטייז לא כוללות גלוטן כך שהן מתאימות גם לפלח האוכלוסייה הרחב יחסית של הרגישים לגלוטן, הן לא מכילות צבעי מאכל או E551 (סיליקון שנועד למנוע התגיישות) והמתקתן היא על בסיס צמח הסטיביה שנחשב בטוח ואיכותי.

יתרון חשוב נוסף הוא מבנה האבקה עצמה, כלומר גודל החלקיקים - גודל מזערי שמבטיח כי לא ייווצרו גושים או משקעים כשמערבבים את אבקת החלבון עם מים או חלב.

עוד כדאי לדעת כי אבקת חלבון דיימטייז מגיעה במגוון טעמים ובהם וניל, שוקולד, תות, קרמל, מוקה, בננה, פינה קולדה וקרם עוגיות, כך שכל אחד יכול למצוא את הטעם שאליו הוא הכי מתחבר ושיעזור לו להשתמש במוצר רב התועלת.