אבקות חלבון עם פחמימות מתחלקות לשני סוגים עיקריים של אבקות

  1. אבקת חלבון עם כמות נמוכה של פחמימות או ללא פחמימות בכלל. מטרתה של אבקה זו היא לגרום עלייה של מסת שריר רזה, או לספק מקור נוסף לחלבונים, לאנשים המתקשים לצרוך את כמות החלבונים המומלצת עבורם דרך תפריט התזונה שלהם. צריכה של אבקת חלבון עם כמות נמוכה של פחמימות איננה מחליפה ארוחה ועליה להשתלב עם כל אבות המזון.
    היתרון המובהק שלה בא לידי ביטוי ביכולת לשלוט על כמות הפחמימות שאנו מכניסים לגוף ולמנוע מצב של עלייה לא רצויה במשקל או באחוזי השומן בגוף. אם אתם מחפשים אבקת חלבון עם כמות נמוכה של פחמימות וכמות גבוהה של חלבון, אבקת חלבון אלפא תספק לכם את המענה המושלם. אלפא מכילה מעט פחמימות איכותיות המסייעות מצד אחד בחידוש מאגרי האנרגיה ומצד שני במניעה של שימוש במאגרי החלבון של הגוף.
    בנוסף מנת הגשה מספקת לגוף 26 גרם חלבון מי גבינה איכותי המעודד את תהליך הבנייה אותם אנו מחפשים במהלך ואחרי האימון. 
  2. אבקת חלבון עם כמות גבוהה של פחמימות או בשמה השני, אבקת גיינר. אבקה זו משלבת בתוכה את מרבית אבות המזון: פחמימות פשוטות ומורכבות, חלבונים, שומנים, ויטמינים ומינרלים ומטרתה להעלות במסת השריר ובמשקל גוף.

3 יתרונות לאבקת חלבון עם פחמימות

  1. אבקת חלבון עם פחמימות ברמה גבוהה יחסית (היחסים בין הרכיבים השונים, משתנים מאבקה לאבקה וניתן להתאים אותם על פי משקל הגוף והצרכים האישיים), יכולה להחליף ארוחה שלמה תכניס לגוף את כמות האנרגיה שהוא צריך ותגרום לו להשיג את מטרתו העיקרית שהיא עלייה בטוחה במשקל ובמסת הגוף.
  2. אבקת חלבון עם פחמימות מחזירה לגוף את האנרגיה אותה הוא איבד במהלך האימון, ללא שומנים שאינם בריאים לגוף, סוכרים או כולסטרול. אימונים אינטנסיביים דורשים כמות גדולה של מאגרי גליקוגן בגופנו זאת משום שהגוף שורף אנרגיה מוגברת, ואינו יכול לתת כמות מספקת של חמצן, לכן הגוף משתמש בגליקוגן הנמצא בשרירים ובמחזור הדם.
  3. אבקת חלבון עם פחמימות המשולבת יחד עם חלבונים וחומצות אמינו BCAA מסועפות (גלוטמין, ליאצין), מחדשת את מאגרי הגוף בגליקוגן ובכך מסייעת לגוף להתאושש ביתר קלות, למנוע המשכיות של תהליכי פירוק לרקמות אשר התרחשו בזמן האימון ומעודדת תהליכי בנייה. כמו שתיית שייק של אבקת חלבון עם פחמימות בתום אימון קשה ואינטנסיבי, משפרת יכולות גופניות ומונעת מצב של אימון יתר.