אומגה 3 היא חומצת שומן חיונית, לה אנו זקוקים לכל אורך חיינו. היא השומן שלגופנו הכי פשוט לפרק ולנצל לצרכיו השונים. עם זאת, אומגה 3 יתרונות יחסית דלה בתזונה המערבית, לכן רבים מאיתנו סובלים מחסך בחומצת השומן הזו. כדאי לנו לבצע בדיקת דם ולבחון אם כדאי לנו לפצות על החסך, באמצעות תוסף תזונה.

 

אומגה 3 יתרונות

  • מפתחת את הראייה שלנו ומשמרת אותה לאורך השנים – אומגה 3 מהווה אבן בניין לחלקים רבים מגופנו וביניהם, קרנית העין שלנו, אשר 60% ממנה מורכב מאומגה 3 יתרונות. בשל כך, מהותי כי נעשיר את התזונה של ילדינו באומגה 3. גם בהיותנו בוגרים, אומגה 3 מסייעת לתרום לחות לעין שלנו ולעכב את תהליכי הדרדרות הראייה, על ידי שימור איכות התקשורת בין המוח לעיניים שלנו; המסייעת לנו לפרש את מה שהעיניים שלנו רואות יום-יום.

  • מסייעת להתמודד עם תופעת קשב וריכוז – כיום מחקרים תומכים כי אומגה 3 אכן מסייעת להפרעות קשב וריכוז: במחקרים הוכח כי לילדים עם הפרעות קשב וריכוז, בדרך כלל יש כמות נמוכה יותר של אומגה 3 בגופם. אומגה 3 תורמת לבניית ממברנות התא – ה"נתיבים" שמעבירים ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון, חמצן ואת כל מה שהתאים זקוקים לו, ישירות אליהם. כמובן שאנו מתכוונים גם לתאי המוח. אומגה 3 אף מסייעת לבצע את התהליך ההפוך, בו אותם "נתיבים" משמשים מעבר של הפסולת של התאים מחוץ לתאים, אל מחזור הדם ומחוץ לגופנו. ללא אומגה 3 יתרונות , גופנו איננו פועל באופן תקין. אל המוח, המקום הגבוה ביותר בגופנו, כוח המשיכה מקשה לתהליכי חילוף החומרים להתבצע בו באופן שגרתי. הדבר מתבטא בקושי שלנו להקשיב לסביבה שלנו, היפראקטיביות, פזרנות, קושי להתמקד בנושא אחד ואי-יכולת לבנות זרם מחשבתי קוהרנטי. כל התסמינים הללו הם סימפטומים ידועים לתופעת הקשב והריכוז. אם אנו סובלים מתופעות קשב וריכוז, חוקרים ממליצים לנו לשלב את אומגה 3 יתרונות בתזונה שלנו ואף לשקול ליטול תוסף תזונה, שיסייע לשפר את תהליך התקשורת של מוחנו.


לאומגה 3 יתרונות רבים; היא מהותית להתפתחותנו ותהליך שימור הקיום שלנו. מעבר ליתרונות הרשומים כאן, יש לציין כי אומגה 3 אף מסייעת לשמור על בריאות הלב וכלי הדם, תורמת להתפתחות תקינה של פלורת מעיים, המערכת החיסונית שלנו ומערכת העצבים שלנו.