בדקנו עבורכם את איכות המוצרים הקיימים בשוק, ובאתרי תוספי התזונה האמריקאים, התוצאות מפתיעות

כידוע, חומצת שומן אומגה 3 מוכרת בתור תוסף תזונה יעיל וחשוב, עם יתרונות בריאותיים ואלפי מחקרים בנושא. חומצת השומן מייעלת את הפעילות של מחזור הדם, מונעת מחלות, ותורמת לבריאות הלב והמוח.

אך למרות יתרונות רבים אלו, ישנם גם חסרונות. זאת בעקבות השוק אשר מצוי בתחרות בלתי פוסקת, עם פערי מחירים משמעותיים, מה שמצריך בדיקה קפדנית, בעיקר מצד הצרכן.

בעקבות השיח הגובר בעניין אתרי תוספי התזונה האמריקאים, וביעילות של אומגה 3 בפרט, בדקנו את טיב המוצרים הקיימים כיום בשוק. גילינו כי רוב המוצרים הזולים שמוכרים לנו נחותים באיכותם מהסטנדרט המקובל כיום בעולם הבריאות.

אומגה 3


אותם מוצרים, בעלי איכות ירודה, הם דווקא המומלצים ביותר באתרים האמריקאים. המוצרים נמצאים לרוב במבצע, ומתהדרים במחיר נמוך משל המתחרים. בעקבות חוסר מודעות, רבים רוכשים מוצרים מסוג זה.

כאשר מדובר על מוצר איכותי, קפסולה תכיל בדרך כלל כ-אלף מ"ג של שמן טהור. אך בעקבות התחרות בשוק, וריבוי מוצרים באיכות ירודה, יש להקפיד יתר על המידה, ולבחון את רשימת הרכיבים שעל המוצר.

מוצרים רבים מכילים כמויות שונות של מינון השמן, בדרך כלל נמוכות יותר, ולכן לקפסולה השפעה ירודה. כמו כן, על מנת להוזיל את המחיר, חברות רבות משתמשות בחומרי גלם באיכות ירודה, ולכן גם במקרים אלו, המוצר יכול להפוך לפחות יעיל, ולעיתים אך כמזיק לבריאות.

דבר נוסף שחשוב לעקוב אחריו הוא שאכן מדובר באומגה 3 אשר מופקת מדגים קטנים, מכיוון שאלו אינם מכילים מתכות כבדות. כמו כן, שימו לב כי היחס בין חמוצות השמן לבין הספיגה הוא אידיאלי.

אירגוני הבריאות בארץ ובעולם ממליצים על שימוש יומי באומגה 3, וזאת במטרה לשפר את בריאות הגוף, ולמנוע התפתחות של מחלות רבות. ההמלצה כיום עומדת על צריכה של בין 2000 ועד 4000 מ"ג לאדם. אך כמובן שחשוב להתייעץ עם רופא לפני השימוש, על מנת להתאים את המינון לפי המצב הרפואי.