אומגה 3 היא חומצת שומן חיונית, אשר חשובה מאוד להתפתחות שלנו וממשיכה ללוות אותנו לכל אורך חיינו. אומגה 3 מרכיבה כ- 40% מהשומן של מוחנו וכ- 60% מקרנית העין שלנו. אומגה 3 מינון מומלץ מסייעת לחזק את המערכת החיסונית שלנו, לשפר את החדות הקוגניטיבית שלנו ולשמר את הראייה שלנו.

 

אומגה 3 מינון מומלץ:

אומגה 3 היא חומצת שומן חיונית, אשר עלינו לקבל מעט ממנה כל יום, כדי לשמר תפקוד תקין של גופנו. המינון כאן, מתאר את כמות אומגה 3 מינון מומלץ שעלינו לצרוך באופן יומיומי:

 

ילדים:

עד גיל שנה: 0.5 גרם ביום.

1-3 שנים: 0.7 גרם ביום.

4-8 שנים: 0.9 גרם ביום.

 

גברים:

9-13 שנים: גרם ביום.

14 שנים ומעלה: 1.6 גרם ביום.

 

נשים:

9-13 שנים: גרם ביום.

14 שנים ומעלה: 1.1 גרם ביום.

נשים בהיריון: 1.4 גרם ביום.

נשים מניקות: 1.3 גרם ביום.

 

כפי שניתן לשים לב, אומגה 3 מינון מומלץ ממוצע הוא חצי גרם ליום.

אומגה 3 מינון מומלץ טיפולי עומד על צריכה של בין 3-4 גרם ביום. כאשר אנו נוטלים תרופה או תוסף חדשים, כדאי לנו להיוועץ ברופא שלנו, כדי לבחון מהו אומגה 3 מינון מומלץ עבורנו. אם אנו סובלים מתופעה רפואית מסוימת, מחובתנו לפנות לרופא ולוודא כי אומגה 3 מינון מומלץ לא יפגע בטיפול הנוכחי שלנו. אומגה 3 מינון מומלץ לשם טיפול, ייקבע לפי מצבנו הרפואי האישי בלבד, בייחוד משום שכל אחד מאיתנו סובל מחסך שונה וסופג כמויות שונות של אומגה 3 באופן טבעי ביום.

 

אומגה 3 מינון מומלץ – מחיר:

 

מחיר של תוסף תזונה של אומגה 3 נע בין 70 ₪ ועד ל- 200 ₪. המחיר משתנה לפי החברה, הרכיבים של התוסף, איכות התוסף, העמידות של החברה בתקנים, אישורים ועוד.