רבים מאיתנו מתקשים בחלק מסויים של הלימודים, בין אם מדובר לעקוב אחרי המורה או המרצה ולהיות מרוכז לאורך כל השיעור או בין אם כאשר הבעיה היא דווקא הציונים במבחנים. לאחרים הקושי הגדול בלימודים בא לידי ביטוי דווקא בתחום או מקצוע מסוים בעוד שאחרים לעיתים כלל לא מצליחים להבין את החומר באופן כללי. בשורה התחתונה לימודים הם אינו עניין מסובך וראייה לכך היא העובדה שרבים עשו זאת לפנינו, עם או בלי קשיי למידה כאלה ואחרים. ולכן, היות וכל אחד ואחת מכם יכולים להיות תלמיד או תלמידה מצטיינים החלטנו להביא לכם מספר טיפים שיסייעו לכם להבין אחת ולתמיד - איך אפשר להצליח בלימודים. 

 

ארוחה טובה לפני הלימודים

אלו מאיתנו אשר מתקשים לעקוב אחרי המרצה או המורה לעיתים לא עשו הכנה מספיק טובה ליום הלימודים. יום לימודים כמו כל דבר אחר בחיים דורש הכנה מראש, כמו הכנות שאנו עושים לפני יום עבודה, או הכנות שאנו עושים לפני אימון ספורט. אז כמובן מעבר לשנת לילה טובה וערבה ישנם עוד מספר דברים שאנו יכולים לעשות על מנת שנוכל לענות קשובים יותר במהלך השיעור ולהיות עירניים לדברי המורה או המרצה כמו ארוחת בוקר דשנה. ארוחת בוקר דשנה היא המפתח ליום מוצלח, ולא, זו אינה קלישאה. לפני שאתם יוצאים ללימודים תאכלו ארוחת בוקר מזינה אך בנוסף דאגו לקחת איתכם כריך ופרי להפסקת האוכל וכמובן בקבוק מים. אם הגוף זקוק למזון או נוזלים הוא לא מאפשר לכם להיות מרוכזים בשיעור וכתוצאה מכך לא תצליחו לעקוב אחרי השיעור. 

 

להתרחק מהאייפון והאייפד בזמן השיעור

בעידן של היום האויב מספר של הלימודים הוא האייפון והטאבלט. נהוג גם לכנותם ״גונבי הריכוז הקטים״ אך למעשה הם כבר לא כאלה שקטים כמו פעם. בכל רגע בו אנו לא מוצאים את עצמנו בשיעור אנחנו בורחים לפייסבוק או לעמודי החדשות מה שפוגע מאוד בריכוז שלנו. עם מעט משמעת עצמית בכך שתאמרו לעצמכם שהטלפון נכנס לתיק במהלך השיעור ויוצא משם מיד לאחריו גם אתם תוכלו לעקוב בצורה טובה יותר אחרי מערך השיעור, להבין את החומר טוב יותר וכתוצאה מכך לעשות את שיעורי הבית בצורה טובה יותר וכמובן גם להצליח במבחן. 

 

למדו למבחנים

לעיתים אנו צריכים לדעת מתי עלינו ללמוד לחיים ומתי עלינו ללמוד למבחןבמהלך הלימודים אנו צריכים להתרכז בלמידה למבחן, היות והמבחן לא יכול לכסות את כל כמות החומר שנלמדה בקורס או במהלך השנה הוא יכסה רק את החלקים החשובים של החומר הנלמד ולכן מומלץ להיעזר במבחנים של מועדים קודמים כאשר אנו למדים למבחנים, להבין את אופי השאלות ולהתכונן במיוחד אליהם. 

 

מורה פרטי

במידה ואחרי שעשינו את כל אותם דגשים שצויינו לעיל ואנו עדיין לא מצליחים להוציא במבחן ציון טוב, זה הזמן להבין שעלינו לגשת ולפנות לעזרה מקצועית. אחרי שכמובן ניסינו לדבר עם המורה או המרצה ולנסות לשבת עימם על החומר אותו אנו לא מבינים, אולי כדאי לפנות למורה לפרטי. לעיתים במסגרת מצומצמת של אחד על אחד באווירה יותר נינוחה אנו נצליח להבין את החומר בצורה הרבה יותר יעילה מאשר היינו מצליחים בזמן השיעור או בכל זמן אחר.