כולנו מביטים לעיתים במראה ושואלים את עצמנו איך להוריד את הבטן הזו, כך שתהיה שטוחה ויפה. האמת שישנן דרכים רבות לעשות זאת; אנו נציין שתיים עיקריות.


פעילות גופנית


הפתרון הנכון והיעיל ביותר לבעיה שלנו בסופו של דבר, הוא פעילות גופנית. פעילות גופנית היא כה בריאה לגוף שלנו: היא מסייעת להאיץ את תהליך העיכול, מנקה רעלים, מביאה להפרשת מוליכים עצביים כגון דופמין וסרוטונין, אשר גורמים לנו לחוש רגועים ושמחים לאורך היום.

פעילות אירובית בינונית או מאומצת במיוחד מתמקדות בדיוק בשריפת השומנים, בין היתר גם באזור איך להוריד את הבטן. כדי להביא לאימון אופטימלי, מומלץ כי נשלב גם תרגילי כוח, שיחזקו את שרירי איך להוריד את הבטן עצמם, אשר יחזיקו את השומן במקומו וימנעו ממנו "לגלוש החוצה". אם נקפיד על לפחות 150-300 דקות של אימונים המתמקדים של איך להוריד את הבטן ובאימונים אירוביים, אנחנו נבחין לתוצאות מדהימות תוך חודש-חודשיים לכל היותר.


נרבה בחלבונים


אנחנו זקוקים לחומצות אמינו כל הזמן, כדי לצבור אנרגיה, לבנות מסת שריר ולבנות חלבונים מסוימים כמו הקולגן, לדוגמא. מחקרים אף מוכיחים כי אנשים אשר מרבים בצריכת החלבונים כבר לא מחפשים איך להוריד את הבטן, לעומת אנשים שממעטים באכילת חלבונים.

הסיבה לכך כנראה נעוצה בעובדה שאכילה מרובה של חלבונים גורמת לתחושת שובע לאורך זמן. הסיבה לכך היא שחלבונים מגרים את שחרורו של הורמון הקרוי PYY, אשר תפקידו היא להפחית את תחושת התיאבון בגוף.

החלבון אף מאיץ את תהליך העיכול ותהליך חילוף החומרים בגוף, מה שמסייע לצבור את החלבונים כמסת שריר, בעת אובדן משקל. כדי להעניק לגוף שלנו את החלבונים להם הוא כה זקוק, כדאי לנו לאכול הרבה בשר, דגים, ביצים, אגוזים, קטניות, מוצרי חלב או תוספי חלבון או אבקות חלבון.

כמובן שמדובר במזונות שחלקם מכילים הרבה כולסטרול, הורמונים ו/או אנטיביוטיקה, לכן כדאי לנו לגוון את המקורות החלבוניים שלנו.