עד כתה ט׳ כולנו די בשנטי בנטי ולוקחים את הלימודים יחסית בקלות. בכתה י׳ כבר מראש מזהירים אותנו: ״זו היא שנת בגרות״ ולכן עלינו להיות רציניים ולקחת את הלימודים הרבה יותר בכובד ראש. בגרות באנגלית, מתמטיקה, היסטוריה, ספרות, אזרחות וזו רק התחלת הרשימה. השאלה איך להצליח בבגרות היא שאלה שרבים מההורים וגם מהתלמידים שואלים את עצמם. אז נכון, לכל מקצוע יש את הטיפים הספיציפיים המאפיינים אותו כי כל מקצוע שונה בתכלית מהאחר ובכל זאת, יש כמה דגשים כלליים שאם נלמד ליישם בכל המקצועות ומוקדם ככל האפשר כך עדיף, נמצא את עצמנו מקבלים ציונים שאפילו יפתיעו את עצמנו. אז הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להצליח בבגרות!

 

תקשיבו לחומר שמעבירים בכתה

תפקידו ומטרתו של כל מורה בתיכון הם לגרום לכולכם להצליח וזה ממש לא משנה על איזה מקצוע מדובר. אם תקשיבו לחומר שמועבר בכתה בעיקר במקצועות הקשים: מתמטיקה, אנגלית, פיזיקה וכימיה לאורך כל השנה ולא תחכו לרגע האחרון של לפני הבגרות תראו איך אתם הרבה פחות לחוצים ולא פחות חשוב הרבה יותר מוכנים. שווה להקשיב, המורים נותנים כל מיני טיפים ודרכים שיסייעו לכם לעבור את הבגרות בקלות.

 

יש נקודה שלא הבנתם - תחפרו בה עד שתבינו אותה

אם לאורך השנה בין אם כאשר אתם מכינים שיעורי בית, בין אם עבודות אמצע סמסטר ובין אם במהלך השיעור לא הבנתם משהו, תחפרו בו עד שתבינו. יש מקצועות שברגע שלא מבינים בהם משהו אחד קטן, האי הבנה הזו גוררת אחריה עוד אי הבנות רבות מה שעלול ליצור טעות נגררת במבחן וחבל. שאלו את המורה אחרי השיעור, היו סבלניים, תרגלו את הנושא שבו אתם מתקשים פעם אחר פעם עד שתבינו על מה מדובר.

 

מתקשים? מורה פרטי בתחילת השנה ולא לפני הבגרות

אם אתם מרגישים שקשה לכם, ניסיתם להיעזר בחברים קרובים שקצת יותר שולטים בחומר וגם ניסיתם את מזלכם אצל המורה שישב והסביר אך עדיין ״זה לא ממש זה״ כדאי להיעזר במורה פרטי שיעזור לכם לאורך כל השנה ויבהיר בפניכם נקודות חשובות. נכון, זו השקעה- זמן, אנרגיה וכסף אבל בכל זאת מדובר בהשקעה משתלמת שמשפיעה על העתיד המקצועי שלכם ולכן מאוד כדאי לשקול זאת ברצינות.

 

יש גם קבוצות בלימוד פרטי בהן מעבירים את החומר בצורה קצת שונה מבבית הספר ״יותר בגובה העיניים״ מה שיגרום לכם להבין את החומר הרבה יותר טוב וכמובן להצליח. בין אם בחרת במורה פרטי ובין אם בלימוד בקבוצה גם את זה לא ממש כדאי לשמור לרגע האחרון, עדיף מוקדם מאשר מאוחר.

 

תפתרו לאורך כל השנה בגרויות במקצועות עליהם אתם נבחנים

אחת הדרכים היותר טובות להגיע מוכנים לבגרות היא על ידי פתירת מבחנים בכל המקצועות שאליהם אתם ניגשים לאורך השנה הנוכחית. האמת שזו אחת השיטות היותר טובות כי ככה אתם פשוט יודעים למה לצפות, מתכוננים למבחן לפי כל השאלות שנשאלו במועדים קודמים ולומדים לפי קשת רחבה של רמות של מבחנים. שיטת ממוקדת שהוכיחה את עצמה פעם אחר פעם.

 

בנוסף, ניתן גם ללמוד בקבוצות עם חברים לאורך כל השנה, ככה אם מישהו לא הבין משהו אחד, השני יכול לעזור לו ובסך הכל לומדים אחד מהשני כל הזמן. כדאי גם לצפות בסרטונים ביוטיוב ולהתמקד בכל מקצוע באופן ספיציפי, כך תוכלו לגבל המון טיפים לגבי המקצועות עצמם וללמוד במה שווה לכם להתמקד יותר.