כל אדם בעולם יכול לממש את הפוטנציאל האישי שלו - מאות אלפי מקרים מראים זאת פעם אחר פעם. השאלה איך להצליח בחיים דורשת מאיתנו להגדיר לעצמנו מהי הצלחה עבורנו שכן כולנו יצורים השונים זה מזה, גדלנו במקומות אחרים, חונכנו לערכים שונים, גדלנו בסביבה שונה ולכן כל אחד מאיתנו שואף, חולם, מצפה ורוצה להגשים דברים אחרים.

הצלחה משמעותה עמידה במטרות שלנו, הגשמת החלומות שלנו ויש יאמרו אפילו היכולת להמציא את עצמנו בכל פעם מחדש. לרוב כשאנו מגשימים את החלום או המטרה, המוח האנושי או אם תרצו האדם המודרני לא מסתפק בכך וחייב להציב לעצמו אתגר חדש. אז איך עושים את זה?

מהם הכללים?

האם יש נוסחא מתמטית שתביא אותנו להצלחה?

 

ובכן, נוסחא מסתבר שאין אבל כמה דגשים כן חייבים להיות מיושמים בדרך החיים הזו המכונה הצלחה.

 

התמודדות קשוחה וממשיכים לצעוד קדימה!

בואו לא נשכח שהחיים אינם תפריט במסעדה ואין אנו בוחרים את כל האירועים והתרחישים שהחיים מביאים עימם. אנשים חווים דברים קשים ולא פשוטים איתם הן צריכים להתמודד. אבדן של אדם יקר, מחלה שנפלה עלינו מהשמיים, גירושים, פיטורים, חובות ועוד אינספור מצבים שגורמים לנו לעתים לצאת מאיזון ומאיזור הנוחות שלנו. החוכמה היא לקחת את כל אותם אירועים וללמוד להתייחס אליהם בצורה מסוימת ולא לתת להם לשבור אותנו. מי שלוקח את החיים כחלל דינמי בו מתקיימות כל מיני התרחשויות איתן הגוף האנושי חייב להתמודד ולא לברוח אלו האנשים שהוכיחו את עצמם כאנשים מצליחים.

 

מיהם המצליחנים הללו?

אנשים מצליחים הם לאו דווקא אותם אנשים עם יכולות מיוחדות, חשבון בנק נפוח או ילדים של… הם אותם אנשים שפשוט החליטו להציב לעצמם מטרה, לעשות את כל מה שדרוש בדרך כדי להגשים אותה גם כשהיה קשה, הם פשוט המשיכו ולא וויתרו וזו נקראת הצלחה. נכון, אפשר להישבר לרגע, להתלבט אבל כשהלב והראש יודעים לאן ללכת, אף אחד לא יכולה לעצור אותנו.

 

הצלחה באה תמיד ממקום שלם, ממקום של אמירה אישית בטוחה אותה לא ניתן לערער. נסו לדמיין אדם שמשקף עבורכם מהי הצלחה ותראו שתכונות כמו התמדה, נחישות, ראייה קדימה לטווח הרחוק הם אלו שהובילו את אותם אנשים להצלחה. אז קודם כל, עלינו להיות ממוקדים, להפנים ולהשלים עם האמת הפנימית שלנו. להחליט ולדעת בדיוק מה אנחנו רוצים ולהשיג את זה. אל תתבלבלו זה לא אומר שכדי להשיג את המטרה שלנו עלינו לדרוך על אנשים בדרך ולעשות כל שביכולתנו בכדי לממש את מטרתנו, ניתן לעשות זאת בדרך הישר, אבל זה כבר נושא לכתבה אחרת.

 

בהצלחה יש משמעות

בכדי להצליח, עלינו לדעת שאנו באמת עושים משהו משמעותי, בין אם עבור עצמנו ובין אם למען הזולת. אנשים מצליחים הם אנשים שרואים בכל דבר את הטוב, הם אנשים אופטימיים, כאלה שההתקדמות שלהם רציפה ומתקיימת בנחישות מוחלטת. בתור הורים, יש לנו את הכלים להפוך את הילדים שלנו לשאפתנים, לכאלה שירצו להפוך אנשים מצליחים זאת נוכל לעשות על ידי טיפוח הכישורים והתחביבים שלו ממקום אמיתי ושלם, מתן עצמאות, אחריות, לתת להם אפשרות לחלום את החלומות שלהם ולא את שלנו.