אחת השאלות שרבים מהאנשים שואלים, בעיקר אנשים צעירים שנמצאים אחרי הצבא או אחרי הטיול של אחרי הצבא או אפילו אחרי התואר היא איך להצליח בעסקים. אז נכון אפשר לענות על השאלה הזו על מה שנקרא ״יבש״ ולדבר על תכניות עסקיות, על חזון ומטרות, על הצבת יעדים, על ניתוחים אנליטיים אבל בחרנו שלא. בחרנו לשלב את השאלה הכל כך גדולה הזו: איך להצליח בעסקים עם שאלה אחרת בכלל שהיא איך למצוא את הייעוד שלך. הרי יש כל כך הרבה אנשים בעולם שרוצים להצליח, להיות  עשירים, לפתוח חנות ועוד חנות ועוד חנות או חברה ועוד סניף של חברה בניו יורק ועוד אחד בלונדון ולנהל עסק שמגלגל מזומנים… אבל וזה אבל גדול אם מסתכלים רגע על כל אותם אנשים שבאמת הצליחו ולאו דווקא במובן הכלכלי אלא השאירו חותם, העבירו מסר, נכתבו בספרי ההיסטוריה ניתן לומר שיש להם מכנה משותף והוא שהם עשו משהו שהם אהבו, משהו שהם האמינו בו, משהו שנתן להם דרייב ממקום של תשוקה ולכן כדי להצליח בעסקים קודם כל עלינו להבין מה הייעוד שלנו ולאו דווקא לפתוח בית קפה כי אנחנו אוהבים קפה ויודעים שזה מכניס כסף. השאלה איך יודעים את זה? איך מוצאים כיוון, איך מביאים את עצמנו למקום הנכון?

 

אז שאלה של ייעוד היא שאלה גדולה. אז יש כמה רמות או כמה דרכים כדי להבין בכלל איך ניתן לענות לעצמנו על השאלה של מה הייעוד שלנו ולמה בכלל הגענו לכאן לעולם הזה כלומר מה אנחנו צריכים לעשות?

 

מה הייעוד שלי בחיים?

אז המחסום הראשון שצריך לחשוף עבור כל אותם אנשים שבטוחים שיש להם איזשהו ייעוד בעולם והם חייבים לגלות אותו הוא פשוט שאין כזה. אין איזה משהו שרשום על דף לבן שאומר ״אתה צריך להיות רופא״, ״או אתה חייב להיות טייס״ או כדי ״שאת תצליחי בעסקים את חייבת לפתוח מכון קוסמטיקה״ - ממש לא. החיפוש אחרי הייעוד שלנו פעמים רבות הוא זה שמונע מאיתנו למצוא את מה שאנחנו רוצים או מחפשים לעשות וכאן מתחיל השורש של הבעיה לצמוח. אנשים מביאים את עצמם למקום שבו הם שואלים את עצמם מליון שאלות רק משום שהם מתחברים לתחום מסוים או אוהבים לעשות משהו ספיציפי ואז הראש מתחיל לעבוד ״האם זה הדבר הנכון בשבילי״, ״האם זה הייעוד שלי״, ״האם זה התחום שאני צריך ללכת וללמוד לעומק״. ובכן, ככל שתשאלו את עצמכם יותר שאלות מה שיקרה בסוף הוא שתפסיקו להאמין בזה כי זה יישאר במקום של שאלה.

 

שאילת שאלות רבות יוצרת ספק, חוסר וודאות ומביאה אותנו למאין לופ כזה שחוזר על עצמו וגורם לנו לא להבין בכלל מה אנחנו רוצים לעשות.

 

לכן, הדבר הראשון שצריך לעשות כדי למצוא את הייעוד שלנו כביכול ובכלל להצליח בעולם הזה בכל תחום ולאו דווקא בעסקים הוא ל-ש-ח-ר-ר. צאו מהתפיסות, מהסטיגמות מהרעיונות המוגדרים והמסגרות ופשוט תצאו לטיול בלי קטלוגים. ברגע שתשחררו מהתפיסה המקובעת הזו של ״מה הייעוד שלי״ או ״איך אני מצליח בעסקים״ היקום ישלח אליכם את הייעוד האמיתי שלכם. זה כזה פשוט. השחרור הזה בעצם יביא אתכם למקום של גילוי עצמי אמיתי ולכן הדרך שלנו מתגלה תוך כדי תנועה ולא מלכתחילה עוד לפני שהתחלנו אותה. כולנו נמצאים בנקודה מסוימת בחיים שלנו. בנקודה הזו יש דברים שאנחנו יודעים - יש דברים שאנחנו לא יודעים ונגלה בהמשך הדרך. החיים הם דבר דינמי ומשתנה ולכן לפעמים פשוט צריך לשחרר.

 

הדרך שלנו כדי להצליח היא לפתוח את הראש, להיות פתוחים לדברים, לעשות דברים, לצבור חוויות והמטרה כבר תגיע לשם לבד. כי אם נציב לעצמנו מעכשיו מטרה לעוד 10 שנים ונשיג את אותה מטרה בדיוק עוד 10 שנים, משהו שם לא טוב. אנחנו לא מספיק פתוחים והרי כולנו משתנים כל הזמן וגם החיים משתנים איתנו אז ככל שנהיה יותר פתוחים לנסות דברים חדשים, ככל שנצליח לצאת למסע הזה שלנו עם כמה שיותר פתיחות כך נבין את המקום המדויק לנו בצורה הרבה פחות מלחיצה גם.