כל אדם הוא חד פעמי, מיוחד וייחודי. כולנו שונים זה מזה וכל אחד הוא פשוט עולם ומלואו ולכן לכל אחד ואחת מאיתנו יש את עולם הדמיון הספיציפי שלו שמביא אותו לכל מיני מקומות מופלאים.  בכדי שנוכל להתחבר ״לאני האותנטי״ של עצמנו ולחשוף את אותה ייחודיות חד פעמית עלינו לעבור כמה שלבים כאשר השלב הראשון והמרכזי ביותר בתהליך הזה הוא להבין את זה. עצם היותנו מגיעים למקום שאני מחובר לעצמי, לאני מאמין שלי והולך עם הדרך שמנחה אותי זה כבר מקום של כבוד. ככל שנלמד ללכת עם הדרך שלנו, עם היצירתיות שלנו, עם ההוויה שלנו ככה נהיה מוצלחים יותר, כריזמתיים יותר ונרגיש שאנחנו נותנים משהו לעולם הזה. השלב השני הוא לקחת סיכונים. כלומר אם נישאר באזור הנוחות שלנו כנראה שלא נצליח לפתח את עצמנו לשום מקום ונישאר תקועים. אז הנה כמה דברים שיעזרו לכם לשפר את היצירתיות שלכם.

 

צרו לעצמכם חוויות

אתם צריכים כל הזמן לעשות דברים או לחפש הזדמנויות חדשות. הירשמו להרצאות מעניינות, לכו לחוג העשרה, קחו חלק בפרויקטים חדשים וכך תוכלו ליצור לעצמכם ארסנל של חוויות מרהיבות שיעשירו לכם את הדמיון, יפתחו אתכם מבחינה אישיותיות וימלאו את העולם שלכם בהרבה תוכן. בחרו דווקא בתחומים שפחות קשורים לעולם המקצועי שלכם וכך תרחיבו אופקים בנושאים נוספים, תפגשו אנשים שלא הייתם פוגשים בנסיבות אחרות ובקיצור תעשירו את החיים שלכם בכל מיני היבטים.

 

קריאה

זה נכון שבסוף כל יום הדבר הכי טבעי זה להיזרק על המיטה, למקם את הצוואר על הכרית ופשוט לפתוח טלוויזיה. תתפלאו לדעת שמחקרים מראים כי הצפייה בטלווזיה בעיקר פוגמת ביצירתיות שלנו ולא מפתחת אותה כי אנחנו מרשים לראש שלנו להתרוקן, לא לחשוב ולרוב הצפייה מלווה במאין בהייה שכזו שלא ממש מועילה לנו. לעומת זאת קריאת ספרים מפתחת את הדמיון, מחזקת את היצירתיות ומביאה אותנו למקום של אסקפיזם- מאין בריחה חיובית שכזו לעולם שכולו קסם. אם בכל זאת אין אתם מתחברים לספרים נסו לבחור את התכנים בהם אתם צופים בטלווזיה בקפידה וללכת דווקא לתכניות מעשירות כמו נשיונל ג’יאוגרפיק, תכניות העוסקות באירועים היסטוריים, תכנים דוקומנטיים וכו׳.

 

סרטים

בשונה מטלוויזיה ותכניות ריאליטי למשל, לסרטים יש עומק והם כן נותנים לנו איזשהוא ערך מוסף. בסוף כל סרט נסו לחשוב על מה שצפיתם ולהגיע לתובנה וזה אמור לעודד פיתוח של היצירתיות.

 

טיולים

צאו לטייל. כמובן שלא כולם יכולים לצאת כל סוף שבוע למסע בין חופי תאילנד אבל גם בארץ יש המון מקומות מרהיבים וכמה שעות בודדות של נסיעה ברכב ניתן להיחשף לנופים מרהיבים שמעשירים את הנשמה, פותחים את הראייה ומאפשרים לנו לחשוב בצורה קצת אחרת על העולם שלנו.

 

שיח

נסו ליצור אינטרקציות מגוונות עם אנשים, זה יעשיר את העולם שלכם ויזרים אתכם לכיוונים חדשים שאולי אפילו לא ידעתם שקיימים. כל אדם שאנו פוגשים יש לו תפקיד בעולם שלנו והפגישה נעשית מסיבה מסוימת ולכן קחו מכל אחד את הדברים הטובים שאתם יכולים וצרו מהם הזדמנות נוספת לצמוח.

 

 

לסיכום, המטרה היא לצאת, להעיז, לנסות דברים חדשים מהמקום שכל הדברים האלו יביאו אותנו למקום טוב יותר, של הצלחה. הרעיון הוא לקחת סיכונים, ליצור הזדמנויות, להבין שכל דבר שקורה לנו בחיים הוא הזדמנות לצמוח ושאין דבר כזה כישלון. מהמקום הזה נוכל לבנות את הביטחון העצמי שלנו, את תחושת המסוגלות ואז גם היצירתיות מתפתחת פלאים