איך תיפטרו מהשיעול?

 

 

בדיוק שאתם קולטים שהעיניים שלכם נעצמות להן ואתם עוד שנייה נרדמים הוא בכלל מחליט להתעורר לחיים, הוא צץ בדיוק באמצע פגישה חשובה, מעייף אתכם, מוציא מכם את כל האנרגיות והייתם ממש שמחים להיפטר ממנו! האם שאלתם את עצמכם פעם מה תפקידו של השיעול? קיימים סוגים שונים של שיעולים - שיעול יבש שנוצר לרוב כתוצאה מגירוי בדרכי הנשימה העליונות, שיעול רטוב שנוצר מליחה, שיעול צפצפני שנוצר כתוצאה משינוי המבנה של דרכי הנשימה ושיעול רועש כתוצאה מדלקת. אז למעשה השיעול הוא תוצר נלווה של מנגנון ההגנה הטבעי של הגוף שלנו. כאשר הגוף נמצא באיזשהו סטרס הוא יודע להתמודד עם זה ואחת הדרכים שלו להתמודד היא השיעול. השיעול מסייע לפנות כל מיני סוגים של הפרשות, חלקיקים או גופים זרים (במצב של חנק) כאשר בשלב הראשון אנו שואפים את האוויר אל הריאות, בשלב השני מתכווצים מעברי האוויר דרך הלוע ובשלב השלילי נוצר לחץ גדול מה שגורם לשיעול. במצבים בהם גורמים מזהמים המגרים את השיעול, הוא עלול להימשך זמן רב ולכן נדרש קודם כל לזהות את הגורם לשיעול וכך ניתן יהיה להתאים את הטיפול המתאים. 

 

 

הטיפול הטבעי בשיעול

 

 

קיימים סוגים שונים של שורשים, צמחי מרפא ומה שנקרא בשפה של פעם ״תרופות סבתא״ שיסייעו לכם לכייח את השיעול בשל התכונות האנטי דלקתיות, אנטי ארגניות ואנטי ויראליות שלהם. אז הנה כמה נוסחאות פלא…

 

 

 

טיפול בשיעול רטוב

 

 

קחו ג’ינג’ר טרי , גררו אותו בפומפייה דקה (כמות של 2 כפיות תספיק בהחלט) וסננו דרך מסננת בעזרת הכפית עד שהתקבל מיץ ג’ינג’ר. למיץ הוסיפו 3 כפיות דבש איכותי ואכלו בין 2-4 פעמים בכל יום. דרך נוספת להקל על שיעול רטוב אך קצת פחות נעימה לחוש הריח היא על ידי קיצוץ בצל אחד שלם לקוביות קטנות. על הבצל יש לשפוך 3 כפות דבש ולהמתין משהו כמו שעה או שעה וחצי אפילו. את התערובת יש לאכול אחת לשעתיים. דרך נוספת להקל על השיעול, דרך שתחסוך לכם זמן ואנרגיה היא על ידי רכישה של תיוני תה טולסי המיוצרים מבזיליקום. 

 

 

 

טיפול בשיעול יבש 

 

 

הרתיחו בסיר קטן חלב שקדים והסיפו לה שורש כורכום מגורד בפומפייה. (את השורש ניתן לרכוש בשוק או בחנויות טבע). הוסיפו כפית של ג’ינג’ר טרי או טחון וערבבו. שתו את המשקה לפני השינה ותחושו הקלה משמעותית. דרך נוספת לטפל בשיעול יבש היא על ידי שימוש בשמנים אתריים כמו אקליפטוס, הדס, אניס, שומר או קינמון. את השמנים ניתן להוסיף לאמבט חם ולשהות בו, לטפטף מעט (2 טיפות) על הכר או למכשיר אינלציה ולשאוף במשך כמה דקות. 

 

 

בנוסף, תיבול המזון בכורכום טרי ובג’ינג’ר, אכילת דבש בצורתו הגולמית בעונות מעבר יסייעו למנוע היווצרות של שיעול בשל תכונותיהם האנטי ויראליות, אנטי ספטיות ואנטי זיהומיות.