גרסיניה קמבוג׳יה הוא שמו השני של פרי תמר הינדי הגדל באזורים שונים ברחבי יבשת אסיה. מדובר בדיאטה טבעית מהפכנית אשר שינתה את חייהם של אנשים רבים ברחבי העולם, עזרה להם להוריד במשקל הגוף ולהיפטר מאחוזי השומן העודפים, מבלי לבצע שינוי מהותי באורח החיים. הפרי מכיל ריכוזים גבוהים של חומצה הידרוקסיציטרית - HCA, אשר מסייעת למנוע קליטה של שומנים בגוף והופכת את הפחמימות לאנרגיה זמינה. את הטבליות הטבעיות ניתן לקנות בחנות ״טבע בריא״ אשר מוכרת ללקוחותיה מוצרי בריאות, צמחי מרפא, תוספי תזונה, מזונות סופר פוד ועוד. הטבליות המקוריות של גרסיניה קמבוג׳יה נמכרות באתר רק ב- 129 שקלים לאריזה, בריכוז של 1,340 מ״ג למנה יומית (המינון המומלץ) והן מסייעות לחסום את קליטת השומן בגוף .

 

 

תרומתה של דיאטת גרסיניה קמבוג׳יה לגופנו

 

פרט להיותה של החומצה מעכבת אנזים הנקרא ציטראט לייס, אשר תפקידו להפוך את הפחמימות שאנו צורכים לשומנים היא מסייעת להגברת הפעילות של מערכת חילוף החומרים בגוף. מחקרים רבים מוכיחים כי צריכה יומיומית של טבליות גרסיניה קמבוג׳יה מאפשרת להפחית את הרצון למתוקים, מאפים ופחמימות. בנוסף, הכדורים הטבעיים של הפרי מדכאים את התיאבון, מונעים אכילה שאינה מבוקרת ומאפשרים לקיים מאזן קלורי שלילי אופטימאלי בין כמות הקלוריות שאנו מוציאים לכמות שאנו צורכים מה שמאפשר לגוף להוריד קילוגרמים מיותרים בקלות, בפשטות ובצורה מבוקרת ואחראית. אמנם הירידה נמשכת מספר חודשים לא מבוטל, אך כולנו כבר יודעים כי ירידות דרסטיות וקיצוניות במשקל הגוף לרוב גורמות להעלאה מחודשת של כל המשקל שהורדנו בתוך מספר חודשים בודדים. כמו כן, גרסיניה קמבוג׳יה מונעת היווצרות של תאי שומן מחודשים בגוף בשל היותה מעבירה את הקלוריות שאנו צורכים לאנרגיה זמינה ואיננה מאפשרת לגוף לאגור אותן בתאי השומן. בתהליך ההרזיה, צריכה של כדורי גרסיניה קמבוג׳יה מאפשרים גם לחטב את הגוף וליצור מסת שריר רזה.

 

לסיכום, מחקרים רפואיים רבים בוצעו על כדורי ההרזיה הטבעיים העשויים מפרי הגרסיניה קמבוג׳יה ומצאו כי תהליך הירידה באמצעותם מתבצע באופן בריא, מאוזן והדרגתי גם יחד. החומצה המצויה בטבליות הטבעיות מעודדת את פעילות חילוף החומרים בגוף, מסייעת לשריפת שומנים ומונעת היווצרות של שומנים חדשים בגופנו.