אין אחד בימינו שמתאמן באופן קבוע ולא שמע את המושג אבקת חלבון, שכן החשיפה בשנים האחרונות לאבקות חלבון גבוהה ביותר. קיימים שני סוגי אבקות חלבון עיקריות, ותחילה נבין את ההבדלים ביניהן.

 

אבקת חלבון

 

אבקת חלבון מורכבת מכמות גבוהה של חלבון, היא מתאימה עבור קבוצת אנשים מגוונת אשר מעוניינים לצרוך חלבון מעבר לתפריט הרגיל שלהם משום שהם מתקשים להגיע לתצרוכת החלבון המומלצת. גם צמחונים נכנסים תחת קטגוריה זו, שכן הם מתקשים להגיע לרמת החלבון ממקורות המזון אותם הם צורכים. בנוסף צריכה של אבקת חלבון  מתאימה לכל סוגי הספורטאים שמעוניינים להעלות מסת שריר רזה או לחילופין לשמר את המסה הקיימת, לנערים בתקופת צמיחה, למבוגרים המעוניינים לשמור על גוף אנרגטי עם מערכת חיסונית יציבה וחזקה ועוד. אבקות חלבון שונות מורכבות מסוגי חלבונים שונים כשלכל סוג חלבון יתרון ומטרה מובהקים משלו. חשוב לתת דגש על ההבדלים  בין האבקות לפי סוגי החלבון, זאת משום שלכל חלבון קצב ספיגה שונה בגוף,  מה שמשפיע על תהליך הבנייה של השרירים. אבקת החלבון היא לא תחליף לארוחה אלא מספקת לנו את הרכיבים הדרושים לגוף בתום אימון או כארוחת ביניים. היתרון המהותי שלה הוא שבאמצעותה ניתן  לשלוט בכמות הפחמימות שאנו מכניסים לגוף ובכך להימנע מעלייה במשקל ובאחוזי השומן בגוף. לרוב האבקות מוסיפים חומצות שומן, ויטמינים ורכיבים נוספים אשר מסייעים בתהליכי יצירת החלבונים בגוף ומעלים את רמת התהליכים האנאבוליים. בין אבקות החלבון המומלצות היא אבקת חלבון אלפא המכילה חלבון מי גבינה אמריקאי מושלם. אלפא מיוצרת בתנאי מעבדה המאופיינים ברמת סטריליזציה מהגבוהות שנראו בשוק תוספי המזון, היא משלבת חומצות אמינו מסוג BCAA המסייעות בתהליך סנתוז החלבונים ותורמות למהלך התאוששות תקין. אלפא תספק לגופכם כמות חלבון אופטימלית של 26 גרם חלבון נקי למנת הגשה ותמנע מצב של מחסור בגוף שעלול להוביל לדלדול מסת שריר רזה. 

 

"לקנות רק ממקור ראשון, כך שניתן בוודאות מוחלטת להתחקות אחר מסלול האבקה" |  צילום: shutterstock

 

גיינר

 

בדומה לאבקת החלבון, אבקת גיינר מתאימה עבור אותה קבוצת אנשים אשר ציינו קודם לכן, אך ההבדל ביניהן הוא, שבאבקת הגיינר יש הוספה של פחמימות, יותר  מאשר באבקת החלבון. כלומר קבוצה נוספת המתאימה לצרוך גיינר היא אנשים אשר רוצים לצרוך כמות גבוהה של פחמימות ולהעלות את משקל גופם. גיינר יכולה לעיתים להחליף ארוחה, היא משלבת בתוכה את כל מה שהגוף שלנו צריך ומהווה יתרון אחד בולט והוא שבצריכה של הגיינר בתום האימון הגוף מקבל את כל מה שהוא צריך- גם נהנה מרמת חלבונים גבוהה המסייעת ליצירת תהליכי בנייה וגם מחדש את מאגרי האנרגיה והגליקוגן אשר התרוקנו בזמן האימון.

 

 

מה חשוב לדעת שמחפשים איפה לקנות אבקת חלבון

 

בראש ובראשונה שאנחנו רוצים לדעת איפה לקנות אבקת חלבון הפתרון תמיד יהיה להזמין מוצר ממקור ראשון, שאתם יכולים להתחקות בוודאות מוחלטת אחרי מסלול האבקה - ללא מתווכים והחלפות ידיים מסוכנות שבהם מתאפשרת החלפת אבקה מקורית בזיוף סיני זול. דווקא היום, בעידן האינטרנט חשובה מאוד ההחלטה הזאת מכיוון שהמגוון מפתה כל כך.

 

קניית אבקת חלבון בחו"ל

 

בעבר צרכנים רבים שהיו מחפשים איפה לקנות אבקות חלבון היו מזמינים את האבקות מחו״ל, אולם לאחר מקרים לא נעימים רבים של תכולת האבקה והתכחשות המותגים העולמיים לאותם אתרים שיצרו סימני שאלה רבים בדבר מקוריות האבקות, לאחר התפיסה האחרונה של המוצרים שיובאו מאירופה - תופעה זאת כמעט פסקה לחלוטין וכיום דורש הצרכן לדעת שהאבקה שלו מקורית ובטוחה לשימוש.

 

היכן הכי מומלץ לקנות אבקת חלבון

 

טבע בריא הינו אתר תזונה המספק ללקוחות שלו תוספי תזונה מן הטבע, פתרונות בריאותיים על בסיס טבעי, אבקות חלבון מכל הסוגים במחירים אטרקטיביים,מזונות בריאים עשירים בנוגדי חמצון וויטמינים ועוד. באתר טבע בריא תוכלו לקרוא מידע עשיר וממוקד על אבקות החלבון השונות שהאתר מציע, להבין בדיוק איזו אבקה מתאימה עבורכם ואפילו ממשלוח חינם עד לפתח הבית. באתר טבע בריא יש הסבר על כל אבקה ואבקה-מה היתרונות שלה, מהם הרכיבים שהיא מכילה, למי היא מתאימה ומה היא הכמות המומלצת לצריכה. את אלפא תוכלו לרכוש ולשלם עליה רק כאשר השליח מגיע לביתכם.