סובלים מכאבי מפרקים? נעים להכיר - אפלאפין

 

הלבונה או בשמה השני בוסווליה הינה עץ הגדל באזורים מיוערים, הרריים במדינות כמו הודו, אפריקה וגם במזרח התיכון. כבר אלפי שנים שמפיקים מהשרף והשמנים שהלבונה פולטת המכונים אפלאפין בשמים וחומרים שונים למטרות טיהור. הרפואה ההודית - איורודה עושה ב- אפלאפין שימושים רפואיים שונים אך בעיקר משתמשים בו לטיפול בדלקות מפרקים. החומר מכיל תרכובות פעילות המכונות טריטרפנים והם מאופיינים בתכונות אנטי-דלקתיות עוצמתיות במיוחד.

 

לאיזה מטרות נהוג להשתמש ב אפלאפין?

 

מכיון ומדובר בחומרים אנטי דלקתיים, בשונה מתרופות המכילות סטרואידים, אפלאפין אינו גורם לתופעות לוואי שליליות, לכן בשנים האחרונות החלו להפיק מהחומר תוספי תזונה המסייעים לטיפול בדלקות. למעשה, בעת צריכה של אפלאפין, מצטמצמים המעברים של תאי חיסון דלקתיים על הרקמות הדלוקות מה שגורם לאספת חמצן מוגברת ולכיווץ שלהן. ה-אפלאפין מסייע לבלום את התגובה האוטו-אימונית כשהיא רק מתחילה להתפתח ותומך בחיזוקה של המערכת החיסונית. תוצאות הטיפול במחקרים הוכיחו כי לאנשים אשר סבלו ממפרקים קשיחים, חוסר גמישות המאופיינת בנוקשות, נפיחות וכאבים חשו הקלה משמעותית בכאב ובתוך זמן קצר הרגישו שהם יכולים ליצור תנועה במפרקים הכואבים. ההשפעה של אפלאפין מהירה יחסית והוא נחשב לחלופה בטוחה או לשילוב עם תרופות שונות הניתנות לאנשים הסובלים מדלקות מפרקים.

 

לבונה, בוסווילה ומה שביניהם

 

למעשה, הבוסווילה היא בין העצים הנחקרים ביותר בעולם. ממחקר שבוצע על אנזימים המעכבים תהליכים דלקתיים עולה כי החומר אותו מפיקים מהעץ בוסווילה הלא הוא  אפלאפין נמצא כיעיל לטיפול במצבים דלקתיים, גידולים סרטניים וריפוי של כיבים ופצעים. תוכלו להתרשם מקריאת המחקר בקישור הבא. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3309643/.

 

למעשה, המיצוי של אפלאפין מאפשר לחסום אנזימים התורמים להיווצרות של דלקות בגוף וזו הסיבה שהוא גם יעיל לטיפול במחלות שונות הנוצרות כתוצאה מדלקת. אפלאפין איננו מתנגש עם תרופות אותם מטופלים מקבלים עם מרשם רופא מאותה משפחה, ובכל זאת טרם הצריכה מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע מומחה. אנשים רבים שטופלו ב אפלאפין דיווחו על שיפור ניכר בכאבי ברכיים ושאר כאבים במפרקים וביכולת לעשות פעולות שאינם יכלו לבצע טרם הטיפול