כולנו היינו רוצים בטן שטוחה, כדי להתרצות מהמראה, להרגיש שאנו בכושר או פשוט להיפרד ממראה הבטן הנפוחה, שגורם לנו להרגיש כי הבטן שלנו איננה במיטבה.
למרות השגרה הקדחתנית של התרבות המערבית, כדאי לנו להבין כי כדי להצליח ולייצר בטן שטוחה, יהיה עלינו לפנות מזמננו ולהשקיע אנרגיה.

3 תהליכים לייצר בטן שטוחה

  • תזונה נכונה – כדי להצליח ולייצר בטן שטוחה, יהיה עלינו לשנות את התזונה המערבית שלנו לתזונה בריאה יותר, המתבססת על חלבונים, חומצות שומן בריאות, פירות, ירקות, סיבים תזונתיים ודגנים מלאים.
    הירקות והפירות יתרמו לגופנו ויטמינים ומינרלים, שיסייעו לייעל את תהליך העיכול ואת תהליכי ניקוי הרעלים השונים בגופנו. הסיבים התזונתיים יעניקו לנו תחושת שובע וישמרו על קיבה אקטיבית ובריאה. חומצות השומן הבריאות יתעכלו בקלות, ישרפו בקלות ויסייעו לנקות את גופנו משומנים לא בריאים או הצטברויות ישנות של שומנים.
    החלבונים הם החשובים ביותר, משום שהם אלו אשר מזינים את השרירים שלנו, מעניקים להם חוזק ואנרגיה, כך שייבנו בצורה איכותית ויציבה.
  • פעילות גופנית – התעמלות בעצמה דורשת מאיתנו תזונה מרובה בחלבונים, כדי שלא נפצע את השרירים שלנו. הפעילות הגופנית תתרום להאצת תהליכי שריפת השומנים ובניית השרירים שלנו. כדאי לנו להתעמל לפחות 3-4 פעמים בשבוע, כדי ליהנות מתוצאות.
  • שינה – תהליך הבנייה והשיקום של השריר שלנו מתרחש בעת שינה, לכן כדאי שנקפיד לישון בין 7 ל- 9 שעות בכל לילה.

2 תרגילים עבור בטן שטוחה

• יישור בטני – נשכב על הגב, כאשר הרגליים שלנו ב- 90 מעלות והידיים שלנו תומכות בעורפנו. ניישר את הרגליים והידיים שלנו וננסה להגיע עם הידיים לקצה הרגליים שלנו, תוך מתיחה של שרירי הבטן. כדאי לנו לבצע שני סטים של 15 פעמים בכל פעם.

• אופניים – נשכב על הגב, כאשר הרגליים שלנו מכופפות ל- 90 מעלות ומונפות באוויר. הידיים תומכות בעורף. בכל פעם, ננסה להפגיש בין הרגל הנגדית ליד הנגדית. יש לבצע שני סטים של התרגיל, 30 חזרות בכל פעם.