דיאטה היא מילה גדולה מאוד, המתארת קשת רחבה של שיטות שבאמצעותן נוכל להשיל ממשקלנו ו/או לפתח אורח-חיים בריא. דיאטה עשויה להיות זמנית, ארוכת-טווח או תמידית, היא עשויה להיות מטעמי בריאות, משקל או שניהם. כאשר אנו שואפים להתאים לעצמנו דיאטה שמתאימה לנו אישית, תמיד כדאי לנו "לפנות למומחים" ולהיוועץ בדיאטן או נטורופת בנושאים אלו.


נטורופת ודיאטן

שני בעלי המקצוע הללו עברו הכשרה, שמטרתה לסייע לנו לבנות תפריט בריא ואורח-חיים בריא, תוך כדי התחשבות במצב הבריאותי שלנו, המשקל שלנו, הרגלי האכילה שלנו, הגיל שלנו והיכולות האינדיבידואליות שלנו.

• דיאטן הוא מומחה ממגזר הרפואה הקונבנציונלית, אשר עבר הכשרה אקדמאית של שלוש שנים.
• נטורופת הוא מומחה ממגזר הרפואה האלטרנטיבית-טבעית, אשר עבר הכשרה אקדמאית של ארבע שנים.


דרכים להקל על דיאטה שלנו

לאחר שמצאנו דיאטה שמתאימה לנו, לרוב אנו נמצא כי לא פשוט "ללכת בנעליה": יהיה עלינו לשנות הרגלים רבים, להימנע מפיתויים ולהתאים את עצמנו מחדש לחיים חדשים. כדי לבצע את המעבר יותר בקלות, כדאי לנו:

• להקדיש יותר זמן לעצמנו – דיאטה היא החלטה למטב את מצבנו הבריאותי ומגיע לנו. נזכור כי גם אם יהיה עלינו לטפל בעצמנו כעת, לעיתים אנו זקוקים לזמן הזה וזה בסדר.

• לבצע מחקר – יתכן כי דיאטה תכיר לנו מאכלים חדשים, מתכונים חדשים וכתוצאה מכך, תותיר אותנו מבולבלים. כדאי לנו לחקור באינטרנט ולחפש מידע על המזון שאיננו נוהגים לאכול, כדי לגלות שגם הוא טעים.

• לקבל את שינוי השגרה – מאכלים חדשים ומתכונים חדשים יכפו עלינו שגרה חדשה: בתחילת התהליך, כדאי לנו לנסות ולהכין ארוחות מראש, כדי שלא נהיה לחוצים במשך השבוע עצמו. בנוסף, גם אם איננו אוהבים לבשל בדרך-כלל, כדאי לנו לנסות ולאמץ את התחביב: יתכן ונופתע ממה שנצליח לייצר.

Super Food Diet Banner new1