בין הפירות האהובים ביותר עלינו הישראלים הוא לא אחר מהאבטיח. האבטיח מכיל כ - 30 קלוריות ל-100 גרם ויש בו קשת רחבה של ויטמינים מינרלים ונוגדי חמצון דוגמת ויטמינים מקבוצת B, ליקופן, ויטמין C, ויטמין E, סידן, ברזל וסיבים תזונתיים. בנוסף, אכילה של אבטיח מסייעת באיזון רמות הכולסטרול, מעניקה לעור שלנו מראה נפלא, מספקת לגוף תחושת חיוניות ואנרגיה, תורמת להפחתת בצקות ואף מסתבר שגם מייעלת את תהליך הירידה במשקל. חשוב לזכור שאבטיח מכיל כמות גבוהה של סוכר בהשוואה לפירות אחרים ולכן מי שסובל מנטייה לרמות גבוהות של סוכרים מומלץ שלא יבצע דיאטות מהסוג הזו.

מהי דיאטת אבטיח?

בשל העובדה שאבטיח מכיל 90% מים, הוא מסייע למנוע מצב של התייבשות. מי שרוצה לרדת במשקל תוך זמן קצר יכול לנסות את דיאטת האבטיח שנמשכת לא יותר מיומיים, שכן אכילת אבטיח לזמן ארוך יותר תעודד מחסור תזונתי חמור בחלבון ובמגוון של רכיבים תזונתיים נוספים. למעשה, אכילה של אבטיח במגוון של תצורות ומתכונים כמו למשל שייקים המבוססים על אבטיח, מרק אבטיח ואבטיח בצורתו הגולמית תסייע לגוף לנקות את עצמו ממתכות ורעלים. בנוסף, היומיים הללו הם התחלה טובה למי שמחפש ״בוסט״ ראשוני לירידה במשקל, אך חשוב לזכור שלאחר היומיים הללו, היות ומדובר בירידה המבוססת על נוזלים בלבד, יש לשלב תפריט תזונתי מגוון שיתמוך בתהליך גם בהמשך וימנע מצב שהגוף סובל ממחסור כזה או אחר.

דיאטת אבטיח - יתרונות מול חסרונות

מצד אחד דיאטת אבטיח תורמת להפחתת רמות השומנים בדם ועוזרת לנו להתחיל תהליך של ירידה במשקל אך מצד שני היא איננה מתאימה לכל אחד ועלולה לגרום לחולשה של המערכת החיסונית ולמחסור ברכיבים תזונתיים חשובים.

Super Food Diet Banner new1