דיאטת מיצים או בשמה השני דיאטה לניקוי רעלים היא דיאטה המבוססת על שתיית מיצים המכילים פירות וירקות טריים. ניתן לשלב את הדיאטה גם על ידי אכילה של מרקים מסוגים שונים.

דיאטת מיצים - כמה זמן?

את הדיאטה לא מומלץ לבצע מעבר לחמישה ימים בשל העובדה שהיא איננה מספקת לגוף כמות גבוהה של אנרגיה ומטרתה לסייע בתהליך הירידה במשקל לצד ניקוי רעלים מהכבד והגוף כולו.


דיאטת מיצים - יתרונות מול חסרונות

מכיון והדיאטה מספקת לגוף קשת רחבה של ויטמינים, מינרלים, אנזימים, סיבים תזונתיים ונוגדי חמצון היא תורמת לעבודה אופטימלית של מערכת העיכול, מסייעת בשיפור הזיכרון ואף תורמת למראה עור חיוני. בנוסף, הדיאטה תורמת רבות למערכת הסינון וההפרשה של הגוף, מסייעת בשיקום הנזקים שנגרמו לכבד ויש הטוענית כי מעניקה רמות גבוהות של אנרגיה וחיוניות. מנגד, הדיאטה עלולה כאמור לגרום למצד של מחסור ברכיבים החיוניים לגוף ואז יש סיכוי להופעה של תסמינים ותופעות לוואי מסוגים שונים.

דיאטת מיצים - סוגי מיצים

במהלך ימי הדיאטה ניתן לצרוך מגוון עצום של מיצים מירקות ופירות מסוגים שונים. מיצים ירוקים למשל המבוססים על עלים ירוקים, חסה, מלפפון, סלרי, אצות מסוגים שונים תורמים להפחתת תהליכים דלקתיים ומייעלים את תהליך הירידה במשקל.

ניתן גם לשלב שייקים ומיצים המבוססים על פירות וירקות בצבעים שונים כמו למשל מיץ סלק, תפוח וגזר, מיץ אשכוליות או תפוזים, שייק פפאיה, אננס ובננה ועוד… שייקים ומיצים על בסיס פירות מספקים לגוף כמות גבוהה של נוגדי חמצון, מאזנים את רמות ה- PH ומעניקים תחושת שובע. ניתן לשלב בשייקים זרעי צ’יה, אבקה או תותי גוג’י ברי, אגוזים ושקדים.

דיאטת מיצים - דגשים חשובים

  • חשוב להקפיד לשתות הרבה מים במהלך הדיאטה

  • כדאי להתחיל את היום עם מיץ מחצי לימון ברבע כוס מים

  • במיצים המשלבים בין פירות לירקות כדאי לשמור על יחס של 1:3 לטובת הירק

  • כדאי לשלב בין ארוחות המיצים, מיץ עשב חיטה המספק לגוף כמות גבוהה של כלורופיל

Super Food Diet Banner new1