קיימות כל מיני תקופות בחיים בהן אנו מרשים לעצמנו לצאת קצת מהשגרה, לאכול מה שבא לנו וזה יכול לנבוע מכל מיני סיבות. אכילת מזונות מתועשים המכונים ג’אנק פוד, נטילת תרופות, עישון, שתיית אלכוהול - אלו ועוד צוברים בגופנו רעלים. אותם רעלים עלולים לעודד מצב של חוסר איזון לצד תסמינים ותופעות לוואי כמו בעיות שינה, כאבי ראש, חוסר אנרגיה ועוד. דיאטת ניקוי רעלים הינה פתרון מעולה למי שמעוניין להחזיר את הגוף לאיזון המושלם והיא אף מעודדת תהליך של ירידה במשקל.

מהי דיאטת ניקוי רעלים?

ובכן, קיימות כל מיני דיאטות המסייעות בתהליך ניקוי הרעלים, חלקן מבוססות על אכילה של סיבים תזונתיים, ירקות ופירות אחרות על בסיס אורז לצד קטניות ויש גם דיאטות המכונות ״צום מיצים״ - אלו ועוד מסייעות בתהליך ניקוי הרעלים. ההמלצה הינה להתאים את סוג הדיאטה לצרכים ולמטרות שלנו בכדי שמצד אחדנ וכל להתמיד בדיאטה במשך כמה ימים ומצד שני להפיק ממנה את המיטב.


טיפים לדיאטת ניקוי רעלים מוצלחת

הטיפ הראשון ואולי החשוב ביותר הוא להימנע משתייה של משקאות אלכוהוליים בעת ביצוע הניקוי שכן אלכוהול משפיע לרעה על הכבד שלנו. בנוסף, בזמן הניקוי מומלץ שלא לשתות קפה ושאר משקאות המכילים קפאין. הקפה עלול לגרום למצב שבו רכיבים ספציפיים אותם אנו מעוניינים להספיג בגוף לא יספגו ואז הניקוי פשוט לא מתבצע כמו שצריך. שלבו בניקוי שייק ירוק, לפחות אחד ביום. שייק ירוק המבוסס על עלים ירוקים, סלרי, מלפפון וכדומה מכילים כמות גבוהה של כלורופיל, רכיב המסייע בהזרמה טובה יותר של החמצן לתאים בגוף ותומך בתהליך ניקוי הרעלים. בנוסף, שלבו במהלך הניקוי כמה שיותר ירקות עם דגש על 2-3 מנות פרי ביום.

דגשים לביצוע ניקוי רעלים

  • מומלץ שלא להמשיך את הדיאטה לתקופה ארוכה שכן הגוף עלול לסבול ממחסור של ויטמינים ומינרלים לאורך זמן

  • התבססו על תפריט שנבנה על ידי תזונאית המומחית בתהליך ניקוי הרעלים של הגוף

  • במידה ואתם מבצעים פעילות גופנית עצימה במיוחד, מתנו אותה בזמן הניקוי

Super Food Diet Banner new1