כל מי שמתחיל תהליך של ירידה במשקל מעוניין להשיג תוצאות כמה שיותר מהר ובקלות.
דיאטת פליאו החלה לתפוס תאוצה בישראל כבר בשנת 2016 והיא שונה מכל מה ששמענו או חשבנו על המושג ״דיאטה״. הדיאטה מבוססת על עיקרון ״האדם הקדמון״ ומאפשרת לנו לאכול הרבה בשרים ושומנים מן החי ומן הצומח אך מעט מאוד פחמימות.

דיאטת פליאו- מה מותר ומה אסור לאכול?


על פי הדיאטה עלינו להימנע ממזונות מעובדים או מתועשים כמו חטיפים, קמחים, שתיה מתוקה אך כן כדאי לשלב חלבונים ושומנים מהצומח או מהחי כמו דגים, ביצים, חמאה, חלב, אבוקדו, אגוזים ועוד. בנוסף יש לבסס את התפריט על הרבה ירקות ופירות מכל הסוגים.
סוכר לבן, בצקים, מאפים, מוצרים המכילים חומרים מייצבים וחומרים משמרים - מחוץ לתחום.


shutterstock 255302230


דיאטת פליאו - בריאה או שממש לא?


את הקלוריות היומיות יש לצרוך כאשר 50 עד 60 אחוזים מהתפריט מבוססים על פחמימות, 15 אחוזים על חלבון והשאר על שומן.
מצד אחד הדיאטה נחשבת לממש לא בריאה, זאת משום שכידוע מזון מעובד איננו תורם לבריאות. מצד שני, הדיאטה מספקת לגוף את כל הרכיבים התזונתיים להם הוא זקוק כמו סיבים, מינרלים, ויטמינים, אנזימים ועוד. בנוסף, הדיאטה דלה בפחמימות ולכן מסייעת בתהליך הירידה במשקל. החיסרון של הדיאטה הוא בכך שקשה ליישם אותה לטווח הארוך, הרי כמה זמן ניתן להימנע מאכילה של פחמימות או מזונות שהגוף חושק להם.

התפריט עשיר בשומנים מן החי שאינם מומלצים למערכת הלב וכלי הדם. התפריט מחסיר מוצרי חלב מה שעלול לגרום לאובדן של סידן החיוני לבריאות העצמות. יחד עם זאת, מחקרים מראים כי אכילה מרובה של מזונות מן החי כמו ביצים, בשרים ועופות המכילים כולסטרול ושומנים מעודדים היווצרות של מחלות מסוגים שונים.

Super Food Diet Banner new1