דלקות בשתן הן תופעה לא נעימה, אך יחסית נפוצה בחיינו, בייחוד בחודשי הקיץ. דלקות בשתן הן דרך קבע בחיינו, משום שמאוד קל להידבק בהן: שירותים לא נקיים, יחסי מין, עצירות, איפוק מוגזם או הימנעות מהזנת גופנו בנוזלים, הם רק חלק מהגורמים הנפוצים ביותר דלקת בדרכי השתן תסמינים.

החיובי הוא שלמרות היותה  דלקת בדרכי השתן תסמינים נפוצה, יחסית פשוט להתמודד עמה. יש לציין כי כיום אף ישנם תוספי תזונה טבעיים ואיכותיים, שיכולים לסייע לנו להתמודד עם הדלקת, בהיעדר סיוע של טיפול טבעי.

דלקת בדרכי השתן תסמינים:

 

  • תחושת תכיפות להטלת שתן – זהו הסימפטום המוכר והנפוץ ביותר. בממוצע, בני-אדם הולכים לשירותים עד תשע פעמים ביום, כדי להטיל שתן. כאשר אנו סובלים דלקת בדרכי השתן תסמינים, יתכן ונחוש את הצורך ללכת לשירותים כל רבע שעה, כאשר אין לנו שום נוזל להטיל. הסיבה לכך היא שהדלקת לוחצת על שריר שלפוחית השתן, היוצר את הדחף לרוץ לשירותים לעיתים דחופות. בנוסף, דלקת בדרכי השתן תסמינים עלולה לפגוע בשכבת המגן של שלפוחית השתן, מה שיחשוף אותה לזיהומים וחיידקים, ששלפוחית השתן תרצה לסלק מהר ככל האפשר - על ידי מתן שתן.


  • תחושות כאב וצריבה –
    דלקת בדרכי השתן תסמינים בדרך-כלל תלווה בתחושות של צריבה, בשל החיידקים המצליחים לחדור אל דרכי השתן. החיידקים הנפוצים ביותר, מוצאים את דרכם אל שלפוחית השתן דרך המעיים או הצואה ושמם הוא חיידקי אי-קולי.

עייפות, כאבי שרירים וחולשה כללית – כאשר אנו סובלים מדלקת בדרכי השתן תסמינים , אנו חווים דלקת לכל דבר, הדורשת את תשומת הלב של המערכת החיסונית שלנו. ברגע שמערכת החיסון פועלת נגד הדלקת, היא דורשת יותר אנרגיה מהרגיל. לכן, אנו בתגובה נחוש תשושים וכאובים.