האם הקרם הטוב ביותר לעור הפנים הוא בעצם המזון שלנו, והאם התזונה שלנו באמת מספיקה על מנת ליצור שינוי אמיתי באיך שאנחנו נראים?

כל מה שרצית לדעת על נוטרי- קוסמטיקה

כולנו יודעים שמה שאנחנו אוכלים משפיע באופן ישיר על הבריאות שלנו ועל ההרגשה הכללית. אך מה בנוגע למראה? גם פה כמובן הקשר הוא ישיר. ויטמינים ומינרלים המצויים בתכשירים הקוסמטיים שלנו, יכולים לחולל פלאים בעור שלנו, וזאת ע"י מריחתם על העור בלבד. תחשבי לעצמך, כמה תועלת תוכלי להפיק מהם ע"י צריכתם במזון שלך או מעבר לכך, כתוספי מזון?


דבר ראשון, לפני הכול, תאכלי נכון

הבסיס והעיקרון החשוב ביותר בנוטרי-קוסמטיקס, הוא תזונה נכונה. אוכל בונה את הגוף ויכול גם לפרק אותו, אם לא נדע לאכול נכון. מזונות מעובדים, סוכרים ופחמימות ריקות, מהווים נזק בלתי ישוער לרקמות שלנו, נזק שניתן לראות גם בעור הפנים, בשיער ובציפורניים. לכן, תמיד תקפידי לאכול מזונות טריים, פירות וירקות, דגי ים ודגנים מלאים בתפריט מאוזן הכולל את כל אבות המזון.


ויטמינים, מינרלים ותוספים

ויטמינים ומינרלים רבים החיוניים לעור, לשיער ולציפורניים שלנו, קשה להשיג ע"י תזונה נכונה בלבד, וכאן נכנסים לתמונה תוספי התזונה. ידוע כי ויטמין E לדוגמה, קיים בכל קרם לחות שמכבד את עצמו, אך האם ידעת כי צריכה של ויטמין E בצורה של תוסף תזונה תגביר את יעילותו פי כמה בתרומתו לגמישות העור ומניעת קמטים? כך גם ויטמינים נוספים כמו ויטמין A הידוע גם כבטא קראטין, ויטמין C וויטמין B על שלל נגזרותיו, אליהם מצטרף גם אחד הכוכבים העולים של הנוטירי קוסמטיקה, הרי הוא הקולגן.

pills


קולגן בתזונה חשוב יותר מקולגן למריחה

הקולגן הוא חלבון טבעי שהגוף שלנו מייצר. התפקיד שלו, בין השאר, הוא לשמור על הגמישות והחיוניות של העור שלנו. החל מגיל 25 ומעלה, הגוף שלנו מתחיל לאבד קולגן וכתוצאה מכך אנחנו מתחילים לראות קמטים, יובש ואפילו צלוליטיס בעור שלנו. בעוד שניתן להשתמש בקרמים המכילים קולגן, מה שבאמת מומלץ לעשות הוא לצרוך קולגן, שכן קולגן המגיע ממערכת העיכול ואל מחזור הדם שלנו, הוא יעיל פי כמה וכמה מקולגן הנספג אל העור שלנו.


מזונות המכילים קולגן טבעי

בטבע קיימים שלל מזונות המכילים קולגן באופן טבעי ובהם:

  • זרעי צ'יה, עשירים בקולגן ובאומגה 3, נחשבים למזון על בשל חומצות השומן שבהם.

  • זרעי דלעת, עשירים באבץ אשר מסייע בבניית קולגן כמו גם עוזר לרפא פצעים ובאקנה.

  • עגבניות (וירקות אדומים אחרים), עשירות בליקופן אשר מאט שבירת קולגן ובויטמין C אשר עוזר לבנות קולגן.

  • ביצים- בעיקר החלמון והקליפה (!) עשירים בקולגן טבעי, וגם בגופרית אשר מסייעת לשמור על הקולגן בגוף.

  • פירות הדר, עשירים בויטמין C ויטמין קריטי לתהליך ייצור הקולגן בגוף.


אחת הדרכים הנוחות והפשוטות יותר לצרוך קולגן, היא דווקא באבקה. אבקת קולגן היא הדבר הכי חם כרגע בעולם הקוסמטיקה והנוטרי קוסמטיקה. לרוב, מדובר באבקה המכילה קולגן טהור, אותו כמעט ובלתי ניתן לקבל ע"י תזונה בלבד. את אבקת הקולגן מומלץ למהול מדי יום בכוס מיץ תפוזים עשיר בויטמין C ולהתחיל את היום עם בוסט של נוטריקטסמטיקה.