תחרות פיתוח הגוף הגדולה בעולם יוצאת לדרך. עמוסת טסטוסטרון, שרירים מנופחים וגם אסתטיקה שרק מביני עניין יודעים להעריך. זכייה בתחרות היא ההישג הגבוה ביותר שכל מפתח גוף יכול לחלום עליו, גם עבור מר יוניברס הישראלי - דני קגנוביץ'

גם השנה כמו בקודמותיה, נערכת תחרות מר אולימפיה- אירוע הדגל הנחשק ביותר עבור כל מפתח גוף מקצועי. מדובר באירוע הגדל משנה לשנה כבר משנות ה-60 העליזות.

במרוצת השנים, המתחרים הפכו לגדולים ומנופחים יותר, והשואו נהיה מפגן עוצמה חד פעמי של עוצמה גברית במיטבה, אסתטיקה קפדנית של שרירים בולטים, והרבה מאוד ראווה.

אז מה הולך לקרות אי שם בלאס וגאס נבאדה בין ה10-12 בספטמבר?

מזוג גלגלים במרתף ועד היום

התחרות הראשונה על התואר מר אולימפיה, חלה בניו יורק של שנות ה60' תחרות אשר נוסדה על ידי ג'ו ווידר- מהגר יהודי קנדי אשר בנה את סט המשקולות הראשון שלו מגלגלי מכונית ישנה במרתף של הוריו.

הוא נחשב לאחד ממפתחי הגוף הראשונים והחלוצים בעולם והוא זה שהקים את ה IFBB- הגוף המקצועי ביותר המאגד את תחום מפתחי הגוף בעולם כולו.

בתחרות ההיא (וגם בזאת הבאה אחריה) זכה לארי סקוט בתואר מר אולימפיה, זכייה אשר הביאה איתה פרס על סך של 1000 דולר. מאז ועד היום הפרס הראשון גדל והתנפח פי 400, ואיתו גם המצב הגופני של המתמודדים עליו.

בודיבילדר עושה תרגילי מתח זרועות

 

שלושה ימים של שואו ושרירים

האירוע עצמו נפרש על פני שלושה ימים מלאים של תחרויות, מופעים, ואירועים לקהל הרחב שכולם מופע ראווה אחד גדול, כראוי לעיר האורות. התחרויות עצמן אשר יתרחשו על הבנות השונות במהלך שלושת הימים, מתחלקות למספר קטגוריות כאשר גולת הכותרת היא כמובן תחרות מר אולימפיה לשנת 2019.

המתמודד הבולט ביותר כמובן הוא הזוכה מהשנה שעברה- שון רודן הג'מייקני בן ה43 שנחשב להפתעת השנה כשלקח את המקום הראשון מפיל היט האיש והאגדה- בודי בילדר אדיר שזכה במר אולימפיה 7 שנים רצופות.

גם שון רודן וגם פיל היט ( ובכלל מתחרי מר אולימפיה המודרניים), מתהדרים במימדי גוף עצומים, וגוף "יבש" לפי העגה המקצועית, שזה אומר אחוזי שומן השואפים ל-0 עם גידים בולטים ושרירים מודגשים ומנופחים על גבול הבלתי אפשרי.

לא רק מר אולימפיה - קטגוריות התחרות

גולת הכותרת והכבוד האולטימטיבי הוא הזכייה בתואר מר אולימפיה. אך האירוע שנמשך שלושה ימים, מלא בתחרויות בקטגוריות שונות החל "קלאסיק אולימפיה" ועד ל"ביקיני אולימפיה" הקטגוריות עצמן משתנות מעט משנה לשנה, אך לרוב הן נשענות על המודל הבא:

  • מר אולימפיה- התחרות החשובה ביותר שמכתירה את מפתח הגוף הטוב ביותר בכל היקום כולו או ה "אולימפיה". לקטגוריה הזאת מגיעים רק הטובים שבטובים, הגדולים ביותר, במשקל הכבד ביותר ובעלי הפרופורציות ה"מושלמות" ביותר לבודי בילדר.

  • 212 אולימפיה- קטגוריה המיועדת למפתחי גוף ששוקלים פחות מ 212 פאונד או 96 ק"ג, וגובהם פחות מ166 ס"מ

  • קלאסיק פיזיק- קטגוריה זו מיועדת למפתחי גוף ש"גדולים" יותר מהמנס פיסיק  (Men's physique), אך אינם מעוניינים להגיע למימדים של מתמודדי מר אולימפיה, לרוב משיקולים בריאותיים.

  • מנס פיזיק- מפתחי גוף, אך כאלו שניתן לראות גם מתהלכים על חוף הים. גברים שריריים מאוד, חסונים מאוד וחטובים להפליא, אך שאינם מנופחים כמו מפתחי גוף, בארץ קוראים לקטגוריה הזו גם קטגוריית נערי החוף.

הנציג הישראלי - מר יוניברס

השנה, מתחרה על התואר מר אולימפיה גם הנציג של אלפא ישראל, דני קגנוביץ'. דני מחזיק כבר בתארים: מר יוניברס, אלוף האלופים וגם מר אולימפייה בקטגוריית החובבים- זכייה המאפשרת לו להתחרות בתחרויות הגדולות בעולם לצד המתאמנים הגדולים בעולם. דני קגנוביץ' הוא מבין הישראלים היחידים המחזיקים בכרטיס IFBB PRO ונחשב להבטחה גדולה מאוד לשנת 2019.