למה חומץ תפוחים תורם?

הסבתות שלנו והסבתות שלהן כבר ידעו עד כמה הוא תורם לבריאות ובעיקר לחילוף החומרים ויצירת תחושת שובע, וגם רבים מאיתנו נעזרים בו - חומץ המופק מתפוחים.

בחומץ תפוחים ישנו רב סוכר שנקרא פקטין. הפקטין מתחבר אל השומן שנמצא בגוף שלנו ובכך מאפשר את שריפתו במהירות רבה יותר.

בנוסף מפחית הפקטין את רמת האינסולין לאחר הארוחה ואת רמת הגלוקוז בדם.

בהתאם, שתי ההשפעות העיקריות של חומץ תפוחים הן הבטחת תחושת שובע לזמן רב יותר וחילוף חומרים יעיל יותר. כתוצאה מכך יש לחומר זה יכולת מרשימה לשרוף שומנים באזור הבטן.

בנוסף הוא מפחית את התשוקה שלנו למתוקים וגם בדרך זו הוא עוזר לנו ליהנות מתזונה נכונה יותר.

כמובן שבמקביל חשוב להקפיד על בחירת מאכלים בעלי ערך תזונתי גבוה מכלתחילה, ועוד כדאי לקחת בחשבון שכמות גדולה מדי של חומץ התפוחים עלולה לפגוע באמייל שבשיניים (עקב רמת החומציות הגבוהה) וכן בחלל הגרון ובקיבה.

כיצד נוצר חומץ התפוחים?

חומץ תפוחים, כמו כל חומץ, הוא תוצר של חמצון של אתנול (אתנול הינה תרכובת אורגנית שמהווה את הכוהל הפשוט ביותר), כשבמקרה זה טוחנים תפוחים ומחכים שיתססו (בזכות פירוק הסוכרים, שתחילה הופכים לאלכוהול וככל שהתסיסה נמשכת כך הם הופכים לחומץ המבוקש).

להזמנה ישירה של חומץ תפוחים - לחצו כאן

חומץ תפוחים מכיל חומצה אצטית (זהו המרכיב העיקרי שגם אחראי לריח ולטעם) וכן חומצות אמינו חיוניות, חומצת לימון, ושלל ויטמינים ומינרלים.

בין הוויטמינים - ויטמין A, ויטמינים מקבוצת B (תיאמין, ריבופלאבין ופירידוקסין), ויטמין C יקר הערך ו-ויטמין E (שהינו נוגד חמצון רב עוצמה).

בין המינרלים: אשלגן, מגנזיום, ברזל, סיליקון, פלואור וסידן, שלכולם תועלת בריאותית.

דרך נוספת היא לצרוך את חומץ התפוחים כתוסף תזונה, בצורת כמוסה. ברוב המקרים מוסיפים לכמוסות, ובפרט האיכותיות שבהן, גם מרכיבים חיוניים אחרים דוגמת זרעי אשכוליות, אצות, סיבים תזונתיים (שמגבירים עוד יותר את תחושת השובע) ועוד, כך שנוצרת סינרגיה משובחת במיוחד.

חומץ תפוחים ותפוחים על עץ

התועלות הנוספות של החומץ

בנוסף לייעודו העיקרי, תמיכה בדיאטה ובחיטוב הגוף בזכות שיפור חילוף החומרים והבטחת תחושת השובע, טמונות בחומץ תפוחים תועלות רבות נוספות:

  • תרופה טבעית נגד צינון
  • הקלה במקרים של סינוסיטיס
  • מניעת בעיות עיכול דוגמת שלשולים והתכווצויות מעיים (בזכות הפקטין)
  • הפחתת תופעת התכווצויות השרירים לאחר אימונים אינטנסיביים
  • שמירה על היגיינת פה מושלמת (בזכות התכונות האנטי בקטריאליות של החוץ) ובפרט במקרים של ריח רע מהפה ו/או דלקות חניכיים
  • חיזוק העצמות - בזכות הסידן והזרחן
  • מסייע למלחמה בקנדידה ובזיהומים פטרייתיים אחרים
  • משפר את מראה העור ובפרט במקרים של עור צרוב מהשמש, אקנה, סבוריאה, פסוריאזיס ועוד. כמו כן מרגיע את העור לאחר עקיצת מדוזה או חרקים

אגב, ניתן להשתמש בחומץ תפוחים גם לניקוי הבית - הוספת כמות קטנה של חומץ תפוחים טבעי לדלי מים מחוללת פלאים למראה הרצפות ומאפשרת לוותר על חומרי ניקוי שמבוססים על כימיקלים מזיקים.

להזמנה ישירה של חומץ תפוחים - לחצו כאן