מה אתה באמת יודע על הכורכומין שלך?

כל מה שחשוב לדעת על הפלא הצהוב

אין ספק ואין מחלוקת בעניין היעילות וסיפורי ההצלחה של הכורכומין.

כולנו שמענו בשנים האחרונות סיפורים ועדויות של אלו שלקחו אותו באופן יומיומי ורובנו אימץ אותו לטקס הבוקר והערב, אבל יש דברים שצריך להקפיד עליהם בקניית כורכומין:

מה חשוב לדעת לפני שקונים כורוכומין:

לקרוא את התווית ולחפש את האמת:

חברות רבות מציינות רק את משקל הכמוסה ולא את כמות הכורכומין בכמוסה.

הן רושמות שזוהי תערובת/קומפלקס המכיל כורכומין בנוסף לדברים אחרים - אך לא מספרים לאיש כמה כורכומין יש שם.

הן רושמות שהן לא יכולות לגלות לנו כי זה "פטנט"...

אל תתפשרו וודאו כמה כורכומין מכיל באמת הכדור.

לוודא שהמוצר יוצר במפעל עם פיקוח ורשיון בתוקף

למפעל מסודר יש לכל תיק מוצר מסודר לכל מוצר הכולל את חומרי הגלם לפי דרישות משרד הבריאות על מנת להבטיח שמה שרשום על גבי התווית - אכן מתקיים.

כורכומין אבקה וקפסולות

כשרות - מאוד מאוד חשוב!!

גם למי שאינו צורך מוצרים כשרים בדרך כלל - חשוב להקפיד שלמוצר יש כשרות.

המבינים בעולם תמיד מחפשים כורכומין ממקור כשר מכיוון ששורש זה הינו רגיש במיוחד - והכשרות היא תעודת הביטוח שקנית מוצר נקי שהחומר הפעיל בו אינו נאכל על ידי תולעים ושאתה מקבל את כל הטוב שבכורכום.

 

NutriD Curcumin Terra Banner300pix

להזמנה ישירה של כורכומין TERRA - לחצו כאן

יתרונותיו של כורכומין

  • נחשב לנוגד דלקתי מהחזקים שקיימים.
  • אין ספור מחקרים, בדיקות, עדויות וסיפורי הצלחה.
  • מומלץ על ידי רופאים ומרפאים מבכל העולם.
  • מסייע למנוע מחלות כרוניות רבות ביניהן אלצהיימר, סוכרת וסרטן.
  • מסייע במניעת את היווצרותם של קרישי דם, אחד הגורמים העיקריים להתקף לב.
  •  יעיל להגברת את זרימת הדם בגוף.
  • מצוין כטיפול משלים בקלקול קיבה והרעלות מזון.
  • יעיל בעת פעילות של פטריות שונות ביניהן קנדידה.
  • מסייע במניעת מחלות עור כגון פסוריאזיס, אקזמה, פטריות עור ומסייע לחידושם המוגבר של התאים.
  • נחשב לנוגד חמצון יעיל בבלימת פעילות רדיקלים חופשיים ובכך מונע התפתחות של תאים סרטניים פעילים.

כורכומין הוא למעשה חומר פעיל וחזק בצבע צהוב אשר מופק מתבלין הכורכום, אחד התבלינים הפופולאריים ביותר במזרח הרחוק כבר אלפים של שנים ותפס תאוצה בשנים האחרונות גם אצלנו - ברפואת המערב ובשימוש ביתי.

אצל הסינים וההודים כורכומין נחשב לבעל סגולות רפואיות יוצאות מן הכלל. הכורכומין מרפא מחלות כבד, חוסר תפקוד במערכת העיכול, מחזק את המערכת החיסונית ונחשב לאחד מנוגדי הדלקות הטבעיים והיעילים ביותר שהטבע יצר.

כורכומין במזרח

ברפואה הסינית וברפואה ההודית משתמשים בכורכומין על מנת להילחם בדלקות שונות כגון דלקות פרקים, דלקות בדרכי השתן, זיהומים, דלקות עונתיות המתקיימות כתוצאה מרגישות או אלרגיה ועוד. 

בנוסף במזרח משתמשים בחומר כורכומין לחיטוי פצעים ומוגלה. בסין משתמשים בכורכומין על מנת להגביר את פעילותה של מערכת העיכול, זאת משום שהוא מסייע להחזיר את התיאבון לאנשים החולים באנמיה, אנשים הסובלים מתת משקל או לאנשים המחלימים ממחלות, טיפולים כימותרפיים וניתוחים קשים.

בנוסף ידוע  בעולם כי כורכומין מסייע לסלק ליחה, מפחית אלרגיות כגון אסתמה ואף מסייע לרפא שפעת, דלקות גרון, סינוסיטיס וכו׳.

כורכומין מחמם

על פי הסינים כורכומין נחשב לחומר המניע צ׳י (אנרגיית החיים) תכונה זו מחשיבה את הכורכומין למחמם ולמעודד יצירה של אנרגיה בגוף. לכן כורכומין מומלץ במיוחד לאנשים עם ליקויים שונים בכבד, במעיים ובמערכת העיכול. כאשר הכורכומין נספג במערכת העיכול הדבר משפיע עליה בצורה חיובית.

הרכיבים אשר נמצאים בחומר הצהוב, מסייעים בהקלה על מצבים פיזיים ונפשיים שאינם מאוזנים כגון לחץ דם גבוה, קושי לעכל את המזון, מיגרנות, מצבי רוח הנוטים לדיכאון, חולשה, עייפות כרונית ועוד. כורכומין משפיע על רמות הסרוטונין במוח בצורה ישירה ובכך מעלה את מצב הרוח ושומר על גופנו אנרגטי.

החומר מסייע לפיזור אחיד של חום הגוף, בייחוד במערכת העיכול, מה שמשפר את זרימתו של הדם ואת תהליך חילוף החומרים במערכת העיכול. בנוסף לכך, כורכומין נחשב לחומר מחטא, מנקה ומטהר את הגוף מרעלים ומפסולת, מסייע לפעילות אופטימאלית של מערכת הנשימה, משקם את רקמות התאים ומחזק את המערכת החיסונית.

כורכומין בקפסולות ואבקה ליד בקערה

כיצד כורכומין מסייע לשמור על מערכת עיכול תקינה?

כורכומין הוא חומר מרוכז במיוחד והוא מצוין לטיפול בהפרעות מטבוליזם רבות. כורכומין מאקטב את מערכת העיכול ונחשב לרכיב 100% טבעי אשר משפר את תהליכי הספיגה והעיכול בגוף. ע״י הגברה בהפרשה של מיצי עיכול וזרימת הדם בגוף כורכומין מסייע לשיפור תהליכי העכול והמטבוליזם.

בנוסף הוא מחטא חיידקים, ווירוסים ופטריות אשר נוטים לזהם את מערכת העיכול ונחשב לאנטי דלקתי עוצמתי. מכיוון שהחומר הנמצא בשורש הכורכום - כורכומין, שומר על מערכת עיכול תקינה ויעילה, הדבר מסייע למנוע מצבים של השמנה, עלייה ברמות הסוכר בדם ובכך שומר על רמת לחץ דם תקינה ורמת כולסטרול מאוזנת.

פרט להיות שומר על מערכת עיכול ומערכת חילוף חומרים תקינות ויציבות, כורכומין חשוב לבריאותוולאיזונו של הכבד. כורכומין מסייע לנקות רעלים ופסולת מהכבד עצמו ומפעיל את נוגדי החמצון שבו תוך כדי שיקומן של רקמות כבד פגועות ובכך מונע הרס מתמשך.

החומר הצהוב, עשיר באנזימים חיוניים רבים, אשר משפיעים לטובה על מערכת הכליות והדם והוא נחשב לחומר אנטי-ויראלי אשר בולם ווירוסים  שעלולים לתקוף את הכבד ולהחליש אותו.

כורכומין מאט תהליכי הזדקנות של העור

עצם היותו של חומר כורכומין המרוכז מכיל כל כך הרבה נוגדי חמצון, הוא מסייע להאטה של תהליכי הזקנות בעור.

הכורכומינואידים המצויים בכורכום  מסייעים להחליק את המרקם של העור ושומרים עליו חיוני, זוהר ובעל מראה צעיר.

תכונה זו מתבצעת בעקבות העובדה ש כורכומין מגביר את פעילותו של הכבד ובכך העור מוזן ועשיר בלחות. כמו כן כורכומין מסייע לטפל ולמנוע פצעי אקנה, מהפחית מראה של צלקות כתוצאה מאקנה קשה, מונע פטריות עור ואקזמות.

כורכומין -  היסטוריית מחקרים ארוכה

קיימים מחקרים ופרסומים רבים בכל העולם על צמח הכורכום ועל החומר כורכומין אותו הוא מכיל.

החומר הצהוב נחשב כפיתרון טיפולי לקשת רחבה של בעיות בריאותיות. השורש הזנגיבלי של הכורכום מכיל נוגדי חמצון רבים. רק בשנים האחרונות החלו להשתמש בחומר כורכומין במערב, לחשוף את יתרונותיו הרבים ולהכין ממנו אבקות, טבליות ותמציות שונות.

רבים יכנו את צמח הכורכום ה״מטהר הצהוב״ או כ״מלך הצהבהב״. היותו של כורכומין חומר מחמם מגבירה את הפתיחות והצלילות המחשבתית במוח. כאשר אנו חרדים או נמצאים תחת לחצים רבים, המוח עובד שעות נוספות מה שיגרום לנו לדאוג, לא לישון בלילה ולהפוך כמעט כל מחשבה שתעבור לנו בראש לשלילית. כורכומין מסייע להפחית את רמות הלחץ, מסייע להשרות רוגע ומקל על תהליך השינה בצורה ניכרת.

כורכומין - נוגד הדלקות של הטבע

החומר הצהוב אשר נמצא בשורש הכורכום נחקר ונמצא כחומר אנטי סרטני. צמח הכורכום מכיל כ- 5% של כורכומינואידים - תרכובות כימיות טבעיות אשר מעניקות לצמח את צבעו הבוהק והחזק. כורכומינואידים נמצאו כבעלי השפעה נוגדת סרטנית חזקה.

מחקרים מראים כי שימוש בכורכום בזמן חשיפה לטיפולים כימותרפיים מעלים את רמת הרגישות של הגוף לטיפולים. בנוסף שימוש בכורכום אצל מטופלים אשר אובחנו בסוגי סרטן שונים הוכח כבולם החמרה במצב וכמנטרל פעילות של רדיקלים חופשיים אשר עלולים לגרום להתפתחות של תאים סרטניים.

כורכומין ידוע בעולם כולו בתור חומר נוגד דלקות אפקטיבי במיוחד. תפקידם של נוגדי החמצון של צמח הכורכום הנמצאים בחומר כורכומין, לוכדים את פעילותם של הרדיקלים החופשיים ובכך בולמים פגיעה בתאים של הגוף בעקבות תהליך חמצוני.

כורכומין יודע לעכב את הגורם לצמיחה של תאים סרטניים שונים, ואף מסייע לבלום התפחות של כלי דם שמסייעים לגידול הסרטני להתפתח. סוגי הסרטן שהוכח ע״י שימוש בצמח הכורכום שיפור בהם הם סרטן המעי הגס, סרטן הערמונית, סרטן בכבד וסרטן השד.

לסיכום, כורכומין הוא חומר חזק ויעיל לחיזוקן ולאיזונן של המערכות השונות בגוף. ייחודיותו של החומר הצהוב באה לידי ביטוי בכך שהוא לא פוסח על אף מערכת בגוף ובנוסף הוא מסייע להילחם ולמנוע מחלות רבות. כורכומין מחזק ומטהר את מערכת הנשימה, נחשב ליעיל בהתמודדות עם לחצים ומומלץ להשתמש בו כתבלין או כתוסף תזונה כחלק מהתפריט היומיומי שלנו.

כמו כן, צמח הכורכום והחומר אותו הוא מכיל זכו להוקרה רבה בעולם כולו ובוצעו עליהם מחקרים וניסויים רבים. כורכומין נחשב לאחד מנוגדי החמצון החזקים של הטבע, הוא מאריך את חיינו, מחמם את גופנו ובכל שימושים רבים בעולם הרפואה.


להזמנה ישירה של כורכומין TERRA - לחצו כאן