השימוש בשורש המאקה אשר גדל בהרי האנדים הפרואניים נמשך כבר למעלה מ-2000 שנים. הפרואנים עד היום משתמשים בשורש בכדי להעשיר את תזונתם ולקבל ממנו אנרגיה זמינה. הרי הצמח גדל בגובה של 5500 מטרים וזו הסיבה שמייחסים לשורש מקום של כבוד, מה גם שסגולותיו הרפואיות הרבות מאפשרות לנו להשתמש בו לטיפול במצבי חולשה, תפקוד מיני ופוריות ירודים, תשישות וחוסר אנרגיה.

 

המאקה והשפעתו על המין הגברי

 

ההיסטוריה מספרת שלפני קרבות מלחמה, לוחמי האינקה היו צורכים את השורש בכדי להתחזק לקראת הקרבוכך למעשה הצליחו לנצח בכל המלחמות ולהביס את אויביהם. הבעיה היא, שמכיון והמאקה מעורר את המערכת ההורמונלית,  בשלב מסוים אסרו את השימוש בו, זאת משום שהוא פועל על מנגנון היצר הגברי.

העובדה שהוא מסוגל לשרוד בתנאי מזג אוויר קשים וקיצוניים, מעניקה לו הרכב תזונתי עשיר ותכונות יוצאות דופןוזאת בלשון המעטה...מחקרים מראים כי אצל גברים שזוהתה אצלם ספירת תאי זרע נמוכה, לאחר צריכה של המאקה, חל שיפור משמעותי לאחר מספר חודשים ספורים של שימוש קבוע.

 

לא לגברים בלבד! מאקה יעיל לאיזון הורמונאלי בגוף הנשי

 

מכיוון שלשורש המאקה יש השפעה על המערכת ההורמונלית שלנו, צריכה שלו מסייעת לשיפור מצב הרוח, מאפשרת לעזור במצבי דיכאון או חרדה ואפילו מסייעת להפחית את תסמיניו של גיל המעבר. נשים רבות סובלות מתסמיני גיל המעבר אשר באים לידי ביטוי בגלי חום, חוסר חשק מיני, תשישות, מיגרנות וכאבים. שורש המאקה יגרום לך להרגיש רעננה, אנרגתית והרבה פחות עייפה. גם לנשים הסובלות מכאבי ראש, מיגרנות וכאבי בטן בזמן הווסת החודשי, שורש המאקה מקל ומסייע.

...

 

מכיוון והשורש גדל במרומיהם של הרי האנדים, תנאים בהם רק צמחים בודדים מסוגלים לשרוד, הוא נכנס לטבלת מזונות העל. השורש שורד רוחות חזקות והפרשי טמפרטורה קיצוניים ולכן יש לו ערך רפואי טיפולי של ממש. מכיוון והוא נחשב לשורש ששורד, הוא מסייע לחיזוק גוף האדם, מחזק את המערכת החיסונית שלנו ואף משפר את פעילות המוח ואת הזיכרון.

 

ואיך אפשר שלא להזכיר את תרומתו לספורטאים שבנינו?

 

המאקה מכיל פחמימות, חומצות שומן חיוניות, חלבונים בתוספת של מינרלים וויטמינים לכן, מה שעושה אותו פופולארי ביותר בקרב בספורטאים. בנוסף, מכיוון שבעת פעילות גופנית, הגוף שלנו נמצא במצב של סטרס, המאקה מקל על המתח בגוף, זאת משום שיש לו את היכולת לשפר את זרימת הדם וספיגת החמצן שלנו. כאשר העוסק בספורט נח ונמצא במצב מאוזן, הגוף מגיב טוב יותר לאימונים ומציג שיפורים.

 

מהי הדרך הטובה ביותר לצרוך את המאקה?

 

הדרך הטובה ביותר לצרוך את המאקה היא או באמצעות אכילת השורש עצמו או באמצעות כמוסות המכילות בתוכן אבקה מרוכזת של השורש. מכיוון שאכילת השורש אינה נוחה ואינה טעימה הדרך הפופולארית ביותר היא כמובן כמוסות.

ניתן לצרוך את הכמוסות בשעות הבוקר/צהריים ולא בערב, על מנת שלא להפריע למהלך השינה בלילה.

 

רוצים להשיג את המאקה ולא יודעים היכן? לחצו כאן