הצמחים שיטהרו את האוויר שאתם נושמים

 

קיימים סוגים שונים של צמחים המסייעים בטיהור האוויר אותו אנו נושמים. הרי במהלך היומיום אנו נחשפים, מכניסים לגופנו ומייצרים בעצמנו סוגים שונים של רעלים דרך כימיקלים רעילים הנפלטים באוויר דרך רהיטים, שטיחים, חומרי ניקוי, אמצעים אלקטרוניים, דבקים מה שמעודד היווצרות של אלרגיות, בעיות במערכת הנשימה, עייפות ועוד. גם חומרים הנוצרים בגוף שלנו כתוצאה מעודף לחץ וסרטס נחשבים לרעלים אותם הגוף מעוניין לפלוט החוצה. 

 

 

אם תבחרו למקם את אחד מהצמחים הבאים במשרד, בביתכם ואפילו בחדר השינה הם יסייעו לקלוט את האדים הרעילים שנפלטים וישחררו חמצן טהור ונקי לאוויר. 

 

 

איך זה עובד?

 

עיקרון די פשוט מראה כי אותם צמחים מסייעים להפחית את רמות הפחמן הדו חמצני תוך זמן קצר יחסית בכך שהם מצליחים לקלוט את הכימיקלים והרעלים שיש באוויר, ממחזרים אותם לחומרי הזנה באמצעות החיידקים שנמצאים על גבי הצמח עצמו  ומפיקים את החמצן הנקי שמסייע לשיפור האוויר. 

 

פיקוס קדוש

 

ידוע כמסנן אוויר מצוין וסופח גזים הנפלטים ממכוניות. מומלץ למקדמו ליד החלון או דלת הכניסה. 

 

 

צמח הנחש

 

מומלץ למקמו במטבח, בסלון ואפילו בחדר השינה. הוא יעיל בקליטה של הפחמן הדו חמצני במהלך היום ופולט חמצן במהלך הלילה ולכן הוא מסייע בשיפור השינה. יחד עם זאת הוא מסוגל לסלק מהאוויר חומר כימי הנקרא פורמלדהיד שהוכח כחומר מסרטן ולא בריא. 

 

 

צמח העכביש 

 

קל לגידול והוכח במחקר גדול שבוצע למען שיפור האוויר של עובדי נאס״א כבולם מזהמים מסוגים שונים ויעיל בטיהור האוויר אותו אנו נושמים. מסייע בהגדלת רמות החמצן בחדר וסופח ריחות רעים. 

 

 

מקמו את אחד הצמחים או יותר בביתכם ושפרו את איכות החיים, את רמת הבריאות ונשמו אוויר טהור ונקי.