חיטוב הבטן הוא תהליך שיצריך ממנו את ה"שילוש הקדוש של הבריאות": תזונה נכונה, פעילות גופנית ושינה עמוקה ומרובה.

כדי להצליח ולבצע פעילות גופנית איכותית, שתוביל חיטוב הבטן ולא לפגיעה בשרירים שלנו, עלינו להקפיד על דיאטה בריאה המלאה בחלבונים, שיוכלו להזין את השרירים שלנו ולבנות אותם נפוחים וחזקים יותר. תהליך ההזנה והתיקון של רקמות השרירים שלנו מתרחש בעיקר בלילה ולכן, כדאי לנו לישון בין שבע לתשע שעות יומיום.תזונה נכונה שתתרום חיטוב הבטן:

בשגרה הקדחתנית של המאה ה- 21, לרבים מאיתנו אין את הזמן חיטוב הבטן על ידי פעילות גופנית ארבע פעמים בשבוע, להצליח ולאכול חלבונים וארוחה בריאה כל שלוש שעות ואפילו להצליח לישון את כמות השעות המומלצת. יתכן שכדי להצליח במשימה של חיטוב הבטן, יהיה עלינו לבצע מספר שינויים והדרך הנכונה ביותר לעשות זאת, היא בהדרגה; כך שלא נשוב למנהגים הישנים והבטוחים שלנו.


אם אנו מרגישים כי מדובר בתהליך בלתי אפשרי, אנו תמיד יכולים להסתמך על עזרים טבעיים, שיעניקו לנו אנרגיה ויתרמו לתהליכי הפעילות הגופנית שלנו:

• אבקות חלבון – נועדו לסייע לגופנו לקבל תוספת גדולה של חומצות אמינו – אבני הבניין של החלבונים שלנו. ככל שיהיו יותר חומצות אמינו בגופנו, כך הוא יוכל לייצר את החלבון לו הוא זקוק, כדי להצליח ולהזין את השרירים שלנו ולתרום לבניית מסת שריר, מניעת נזקים לאחר האימון והגברת העמידות בפני אימונים אינטנסיביים יותר שיסייעו להביא חיטוב הבטן.

גיינרים – בדומה לאבקות החלבון, גם גיינרים נועדו להעשיר את גופנו בחלבונים. ההבדל הקטן ביניהם הוא שריכוז החלבונים בגיינרים הוא גדול יותר ובנוסף, הם מכילים יחס של 1:5 של פחמימות וחלבונים, לטובת החלבונים. תוספת הפחמימות הקטנה הזו מסייעת לספק לנו תוספת אנרגיה, שתסייע לנו להאריך את האימונים שלנו, כך שנצליח להביא פיתוח הבטן.