חילבה הוא צמח המשמש כמטבל מקובל במטבח ההודי ובמטבח התימני, טעמו חמצמץ. החילבה נחשב לצמח חד-שנתי בריא מאוד, משום שהוא עשיר בסידן, ברזל, אשלגן, סיבים תזונתיים, ניאצין, ויטמין C ועוד.


הנקה באמצעות חלב אם:

חלב האם הוא המזון הטבעי של התינוק שלנו, המכיל את כל הערכים התזונתיים להם הוא זקוק, כדי לגדול ולהתפתח.
החיבור הרגשי הנוצר בינינו ובין התינוקות שלנו, כאשר אנו מניקות אותם, הוא חיבור עמוק, שרופאים ממליצים לעשות, כדי ליצור קרבה בינינו ובין התינוק שלנו.

חילבה הנקה:

  • חילבה הנקה  החילבה היה ידוע עוד בימי מצרים הקדומה והרפואה הסינית העתיקה, כצמח מרפא איכותי, המסייע להתמודד עם בעיות שונות כמו פצעים ונגעים בעור. בזמנו, אף גילו כי מעבר ליכולותיו המרפאות, החילבה גם עוזר לנשים להגביר את ייצור חלב האם שלהן. איך זה יתכן? הסיבה היא שהחילבה מכיל תרכובת, הקרויה דיוסגנין, שגם ניתן למצוא בבטטות בר. הדיוסגנין, היא בעלת איכויות הדומות לשל ההורמון אסטרוגן – הורמון נקבי חשוב, אשר משחק תפקיד ראשי בעולם ההורמונלי שלנו, כנשים, ומשפיע עלינו לכל אורך תקופת הפוריות שלנו, בפרט עת ההיריון וההנקה. ככל שרמות האסטרוגן בגופנו יהיו גבוהות יותר, כך יגדל מאגר חלב האם שלנו.

  • חילבה כתוסף תזונתי  חילבה נחשב לצמח בריא מאוד, אשר מכיל הרבה מאוד ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון וחומצות אמינו, אשר חיוניות לגופנו. לאחר שאנחנו עוברות את הלידה הקשה, אנחנו מאבדות הרבה דם, אנרגיה ועמם גם ערכים תזונתיים. בנוסף, אנחנו נשארות ערות יום וליל, מטפלות בתינוק שלנו ודואגות לו, אך תווך כדי מזיקות לעצמנו, מבחינה בריאותית. מטרתו של חלב האם, הוא לספק לתינוק שלנו את הערכים הבריאותיים להם הוא זקוק, כדי לגדול ולהתפתח כראוי. החילבה יכול לפצות על המחסור שאיבדנו לאחר הלידה, על ידי הזנת הגוף שלנו בכל הוויטמינים והמינרלים שאיבדנו. כתוצאה מכך, לא רק שנשפר את הבריאות שלנו ונשיב לעצמנו את האנרגיה – גם נעשיר את התינוק שלנו בחלב עשיר בכל הרכיבים המזינים להם הוא זקוק.