אנשים רבים סובלים מריח רע מהפה ומדובר למעשה במצב נורמלי וטבעי. במצבים בהם מדובר בתופעה הנמשכת לאורך תקופה, בכדי שהבעיה תיפטר, חשוב להבין מה הסיבה הגורמת לריח רע מהפה.

מדוע נוצר מצב של ריח רע מהפה?

  • כתרים ושחזורים לקויים - במצבים בהם הכתרים או הסתימות לא יושבים כמו שצריך, מצטבר רובד של חיידקים והדבר גורם לריח רע מהפה.
  • הגיינת פה לקויה - אנשים רבים לא יודעים כיצד יש לצחצח את השיניים בצורה האופטימלית. הגיינת פה חייבת לכלול: צחצוח שיניים לפחות פעמיים ביום במברשת מתאימה, צחצוח יסודי ועדין של כל השיניים והחניכיים, ניקוי של הלשון, שימוש במי פה וחוט דנטלי וביקור אצל השיננית אחת לארבעה חודשים.
  • תזונה ומשקאות אלכוהוליים - כן, כידוע יש לא מעט מזונות המעודדים ריח רע מהפה כמו למשל תבלינים, אוכל חריף, שום בצל, בירה, אלכוהול נקי וכדומה.


בנוסף, צום ממושך, עישון, בעיות בקיבה ובמערכת העיכול וסינוסיטיס הינן חלק מהסיבות המעודדות ריח רע מהפה.

ריח רע מהפה - מה עושים?


ראשית כל חשוב מאוד להקפיד לעשות שימוש בחוט דנטלי אחת ליום ולנקות את השיניים היטב, זאת משום שהניקוי באמצעות מברשת, לא מספיק - המברשת איננה מגיעה לכל האזורים שהחוט כן מגיע אליהם. מומלץ לעשות שימוש בחוט דנטלי לפני הצחצוח ולא אחרי. לאחר הצחצוח בעזרת מברשת רכה, חשוב גם לנקות את הלשון עם מנקה לשון כפעמיים בשבוע. בנוסף, כדאי להקפיד על אכילה דחופה של ארוחות קטנות המתפרסות על פני כל היום. נטילת תוסף פרוביוטיקה על בסיס קבוע מסייע לשמור על איזון בפלורת המעיים ובמערכת העיכול המונע היווצרות של ריח רע מהפה.