כמעט כל מי שעוסק בספורט באופן קבוע, עסוק במקביל גם בתהליך הירידה באחוזי השומן ולאו דווקא במשקל הגוף שלו. אם גם אתם עושים המון ספורט, שומרים על תזונה מאוזנת אבל עדיין לא מצליחים להגיע לתוצאות, זה הזמן להבין למה.

מה הם אחוזי השומן האלה?

כאשר אנו מדברים על אחוזי השומן, הכוונה היא לכמה רקמת שומן בגוף שלנו מהווה חלק ממשקל גופנו בהשוואה לכמה מהמשקל מורכב מרקמות שאינן שומנים כמו עצמות ושרירים.


קיים הבדל ניכר בין גברים לנשים בשל הרכב הגוף והמערכת ההורמונלית וכידוע לנשים יש אחוזי שומן גבוהים יותר.


יחד עם זאת, אחוזי השומן שלנו משתנים ועולים עם הגיל, זאת בשל העובדה שמסת השריר יורדת. כאשר מדברים על טווחים הטווח האופטימלי לאחוזי שומן אצל נשים עומד בין 20%-30% ואצל גברים בין 10%-20%. לנערים מתחת לגיל 20, למפתחי גוף, אצנים וספורטאים מקצועיים יש לפעמים גם פחות מ- 10% שומן בגופם.


איך אני מחטב את הגוף?


  1. תזונה נכונה - האוכל שאנו צורכים משפיע בצורה ישירה על אחוזי השומן שלנו בגוף. המטרה שלנו היא מצד אחד להוריד את אחוזי השומן אך מצד שני לא לפגוע במסת השריר. לכן עלינו לשמור על תפריט מאוזן שיש בו את כל אבות המזון ולהקפיד שהגוף שלנו מקבל מספיק קלוריות.

  2. פעילות גופנית - לא מספיק לרוץ, לרכב על אופניים או לשחות. כדי שנוכל לחטב את הגוף, עלינו לבנות מסת שריר רזה. אם לא נקפיד לבצע פעילות שמחטבת את הגוף שלנו הירידה במשקל תגרום בסופו של דבר למראה מדולדל, ההפך מחיטוב. עלינו להקפיד לשמור על פעילות גופנית לאורך כל השבוע בשביל לסייע לגוף להיזכר שעליו לבנות את השרירים.

  3. כדורים לשריפת שומן - ליפו מקס - אחת הדרכים לעודד בניית מסת שריר רזה ולהאיץ את תהליך שריפת השומנים בזמן מנוחה היא על ידי האצת קצב חילוף החומרים. פורמולת ליפו מקס הינה תוסף תזונה ייחודי המותאם באופן ספציפי לאנשים המעוניינים להשיג מראה גוף חטוב ואחוזי שומן נמוכים. היא משלבת בין חומצת שומן המסייעת לעכב את אגירת תאי השומן בגוף, רכיבים המעודדים את קצב חילוף החומרים כמו קפאין ותמציות תה ירוק ותומכת בתהליך הירידה במשקל, שריפת השומנים וחיטוב הגוף.

כמובן שביצוע פעילות גופנית מבלי לשמור על תפריט מאוזן לא תעזור לנו לראות שינוי אמיתי ולכן חשוב לשלב בין שלושת התהליכים הללו שיעזרו לנו לבנות גוף חטוב, רזה עם אחוזי שומן נמוכים. במקביל חשוב להפקיד לצרוך מספיק חלבון התורם לתהליך בניית מסת השריר ובמקביל להפחית מעט את כמות הקלוריות שאנו צורכים בכל יום, זאת במטרה לאפשר לגוף לשרוף שומן. את צריכת החלבון, מומלץ לפרוס על פני כל היום ולא לצרוך מנת חלבון גדולה בפעם אחת.