כורכום הוא אחד מצמחי המרפא המרכזיים ברפואה ההודית, הסינית, היפנית ובכלל באסיה, בעיקר בזכות אחד החומרים הפעילים בו - הכורכומין - שגם הרפואה המערבית כבר חקרה אותו לעומק ומצאה בו איכויות חשובות רבות.

ניתן לצרוך כורכום וכורכומין במסגרת התזונה, שכן מדובר בתבלין שתורם גם לטעמם של מזונות רבים, אולם מאחר שלא כולנו משלבים אותו בתפריט, ובוודאי לא בכמות מספקת, ישנם גם תוספי תזונה המציעים לנו את כל התועלות העצומות של הכורכום בכמוסות - אחד הטובים שבהם הוא הכורכום של חברת Nutri Care.

הצהוב הכי בריא שיש: כורכומין

החומר הפעיל המרכזי של צמח הכורכום נקרא כאמור כורכומין (Curcumin) - והוא זה שמעניק לצמח ולתבלין את הצבע הצהוב וכן את האיכויות הבריאותיות שלו.

בעיקר ניחן הכורכומין באיכויות אנטי חמצוניות רבות עוצמה, ועל כן הוא עמד במוקד של אלפי מחקרים בכל רחבי העולם שמטרתם הייתה לבחון עד כמה הוא אכן אפקטיבי במיגור מחלות שונות. בין השאר נבדק הקשר בין כורכום להפחתת הסיכון ללקות בסוגים שונים של סרטן, סוכרת, אלצהיימר, דלקות כרוניות שונות (למשל קוליטיס, שהיא דלקת כרונית במעי הגס), דלקות בכבד ועוד.

כמו כן בוצעו מחקרים רבים שבחנו את המנגנונים בהם משפיע הכורכומין על תהליכים טרשתיים של כלי הדם (אחד המאפיינים הבעייתיים של תזונה לא מאוזנת), על שיפור תפקודה של המערכת החיסונית, על ויסות רמות הסוכרים והשומנים בדם (שגם הן מושפעות לרעה בשל תזונה לא נכונה), על תהליכים ניווניים במוח ועוד.

בשל איכויותיו האנטי דלקתיות, אנטי בקטריאליות, אנטי ויראליות ואנטי פטרייתיות, וכן יכולתו לעכב התפתחות גידולים סרטניים ולווסת את רמות השומנים והסוכר בדם זכה הכורכומין לכינוי "הפלא הצהוב", ואנשי מקצוע רבים ממליצים עליו כחלק מטיפול במקרים הבאים:

  • סוגים שונים של סרטן - שכן הוא גם משפר את האימפקט של טיפולי כימותרפיה וגם מסייע להרוג תאים סרטניים.
  • דלקות פרקים (כולל ראומטואיד ארטריטיס).
  • דלקות במערכת העיכול (קוליטיס או קרוהן).
  • סוכרת או בעיות הקשורות לחילוף חומרים לא תקין.
  • מחלות של הכבד (כולל שחמת הכבד והפטיטיס).
  • מחלות של הלב וכלי הדם.
  • אלצהיימר.
  • אטופיק דרמטיטיס (אסטמה של העור).
  • מחלות אוטו-אימוניות שונות ובהן לופוס, פסוריאזיס וטרשת נפוצה.
  • אקנה.

ועוד.

הייחוד של כמוסות הכורכום של נוטרי די

כמוסות הכורכום של נוטרי די נחשבות לאיכותיות במיוחד ואפקטיביות ביותר עבור שורה ארוכה של מחלות ומצוקות בריאותיות. בנוסף הן תורמות להאטת תהליכי הזדקנות ותומכות בתהליכי ניקוי רעלים מהגוף.

הכמוסות נחשבות בטוחות לחלוטין - מי שנוטל מדללי דם חייב להתייעץ עם רופא לפני השימוש.

בנוסף כדאי לדעת כי רכישת כורכום של נוטרי די ב"טבע בריא" מבטיחה לא רק מחיר משתלם במיוחד, אלא גם מוצר שתאריך התפוגה שלו רחוק במיוחד (לפחות שנה). כמו כן ניתן להחזיר את הכמוסות אם מסיבה כלשהי החלטתם לוותר על כל האיכויות של הכורכום (בכפוף לתקנון).

להזמנה ישירה של כורכום / כורכומין לחצו כאן