כבר שנים רבות שהרפואה המסורתית העתיקה במדינות כמו סין והודו עושה שימוש בשורש הכורכום המכיל נוגדי חמצון העונים לשם כורכומנואידים ומשלב את חומר הכורכומין המסייע במגוון בעיות הקשורות במערכת העיכול ומערכת הנשימה, יעיל בטיפול בדלקות מפרקים ובעיות רפואיות בשלד, מומלצות לטיפול בבעיות בעור ואף יעיל למניעת היווצרות מחלות כרוניות דוגמת סוגים שונים של סרטן, מחלות מעיים ועוד.

 

פעילותו האנטי דלקתית העוצמתית מעודדת רבים מאיתנו לצרוך תוסף כורכום באופן קבוע והשאלה היא איזה כורכום הכי טוב. הרי יש כל כך הרבה סוגים, מגוון של יצרניות המתגאות בתוסף מרוכז, בעל ספיגה יעילה, חזק ועוצמתי, כזה שיסייע לכם בטיפול במגוון רחב של בעיות ויספק לגוף סגולות ויתרונות.

 

לכן טרם אתם בוחרים תוסף כורכום או מה שרבות מהיצרניות ממתגות כתוסף כורכומין ויש לכך הצדקה בחלק מהמקרים חשוב לשים לב לכמה קריטריונים שיסייעו לכם להיות בטוחים כי אתם צורכים תוסף כורכום איכותי ואמין.

 

לפני הכל חשוב להבין משהו עקרוני

כאשר אתם צורכים את התבלין בתבשילים השונים בין אם טרי ובין אם טחון זה מצוין, אתם נהנים כמובן מיתרונותיו, אך הריכוז של הכורכומין שזה בעצם החומר שאנו מחפשים קיים בתבלין באחוזים נמוכים בהשוואה לתוספים האיכותיים. עם בתוסף כורכום טוב תוכלו להנות ממיצוי של 90%-95% התבלין מכיל רק בין 2%-5% ממשקל השורש כך שכדי באמת להנות מהיתרונות שלו תצטרכו לצרוך למעלה מ-20 גרם אבקת כורכום. לכן הקריטריון הראשון והחשוב ביותר כאשר אתם נמצאים בתהליך של בחירת תוסף כורכום הוא המיצוי שלו.להזמנה ישירה של כורכום - לחצו כאן

 

עם או ללא פפרין, כמה מיליגרם?

פפרין היא בעצם התמצית של הפלפל השחור אשר מצד אחד מסייעת לעלות את רמת הריכוז של הכורכומין בדם ומצד שני משפרת את הספיגה שלו ולכן כדאי לבחור בתוסף המכיל גם תמצית פפרין. בנוסף, מומלץ לצרוך תוסף כורכומין המכיל מינימום 500 מיליגרם של כורכומין טהור ולא תוספים המכונים קומפלקס כורכום או קומפלקס כורכומין ומכילים כל מיני רכיבים אחרים שלעתים מפחיתים ביעילות הספיגה של הכורכומין עצמו.

 

יחד עם זאת, מלבד מרכיבי התוסף, לא פחות חשוב להקפיד לצרוך אותו מחברה אמינה אשר שמה דגש על תהליך הייצור, מחזיקה בתקנים כמו למשל תקן אישור של משרד הבריאות בישראל, שמה דגש על תהליך הגידול של הכורכום ומתחייבת למוצר איכותי, אמין שאינו מכיל חומרים המזיקים לגוף כמו חומרים משמרים, כימיקלים וכדומה. דרך נוספת לבדוק את התוסף שבחרתם, היא די פשוטה והיא מבוססת על התחושה וההרגשה שלכם. אם למשל אתם סובלים מכאבי פרקים ודלקות בין אם כתוצאה מפציעות או בין פגיעה שהיא טראומטית, לאחר שבחרתם את התוסף, נסו אותו במשך חודש עד חודשיים, זו תקופת זמן מצוינת לבחון כיצד הגוף מגיב אליו ולהחליט האם אתם רוצים להמשיך לצרוך אותו או שמא מעוניינים לבחור באחד אחר.


להזמנה ישירה של כורכום - לחצו כאן