עם תחילתו של תהליך ההיריון, כל המערכות בגוף, מתחילות לעבור שינוי ולהתאים עצמן לצורך האם והעובר גם יחד. בתקופה זו, נוצר מחסור בויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון אליהם האם זקוקה בכדי למנוע היחלשות של המערכת החיסונית וחשיפה מוגברת לזיהומים, מחלות, דלקות וכו׳.

יש ויטמינים ומינרלים רבים הנמכרים כטבליות ותוספי מזון אותם אין מניעה ואף מומלץ לקחת בזמן ההיריון. כמובן שלפני צריכה של כל כדור, תוסף או ויטמין יש להתייעץ עם הרופא המטפל.

כורכומין בהיריון הוא תוסף מומלץ במיוחד. הכורכומין הוא החומר הצהוב שנמצא בתבלין הכורכום ולו סגולות פלא של ממש. במאמר הבא נציג חלק מתופעות הלוואי השכיחות במהלך תקופת ההיריון וכיצד תוסף הכורכומין יכול לסייע להפחיתן.

תופעות ודרכי סיוע של כורכומין בתקופת ההריון

חולשה ועייפות

עייפות מוגברת היא תופעה שכיחה ונפוצה במהלך החודשים הראשונים והאחרונים של ההיריון בעיקר. הסיבות לעייפות נובעות כתוצאה מעלייה בכמות הדם, הגברה של קצב פעימות הלב ועומס. כורכומין בהיריון מסייע להפחית תופעה זו הוא נחשב לבעל תכונות מחממות ומרגיעות ולכן משפיע לטובה במצבים של לחץ דם גבוה, חולשה ועייפות.

אישה בהריון שותה משקה צהוב

דלקות שתן

בזמן ההיריון הכליות ונפח הדם עולים. כתוצאה מכך הגוף מייצר שתן בצורה מוגברת. מערכת השתן חשופה בתקופת ההיריון לזיהומים ודלקות. מסיבה זו, כורכומין בהיריון מומלץ משום שהוא חומר אנטי-דלקתי חזק ועוצמתי המחזק את כל המערכות בגוף ותורם לאיזונן.

עצירות

עצירות היא אחת מתופעות הלוואי המוכרות בזמן היריון. היא נגרמת כתוצאה מפעילות הורמונלית מוגברת הגורמת להרפיה של שרירי המעיים מה שפוגע בפעילות התקינה שלהם.

כורכומין בהיריון מומלץ בשל היותו תומך במערכת העיכול והמעיים גם יחד, הוא מגביר את פעילות חילוף החומרים בגוף ובכך מסייע בהקלה על תופעת העצירות.

קיימות תופעות לוואי נוספות בזמן ההיריון כמו תחושת דיכאון מוגברת, כאבי גב, בעיות עור, כאבי בטן ועוד. כורכומין בזמן ההיריון מסייע להפחית בתופעות אלו ומקל על התהליך באופן ניכר.

הוא בעל תכונות אנטי דלקתיות, אנטי ספטיות, נוגד חמצון חזק, מייצר סרוטונין, מחזק את המערכת החיסונית ומאפשר ניקוי רעלים המצטברים בגוף כתוצאה מגדילה של האיברים והשינויים המתחוללים בגוף האישה.