אודות כושר ופיתוח הגוף

 

רבות כבר דובר על מעלותיהם מרחיקות הלכת של כושר ופיתוח הגוף. מעל לכל צל של ספק, גוף פעיל ספורטיבית, בעל רמת כושר טובה וגוף מפותח בהתאם לשביעות רצוננו האישי עשויים בהחלט להיות המפתח לחיים בריאים, עוצמתיים, הישגיים, שופעי בטחון עצמי ומעל הכל, מאושרים. נפש בריאה בגוף בריא.

 

כושר ופיתוח גוף


הדרך להשגת כושר ופיתוח הגוף הינה אישית ותלויה באינספור משתנים. חשוב להבין כי בדומה למשאבי הזמן ורמת הכושר שברשותנו, כך גם רמת הרצון, המסירות והאנרגיה שלנו לפעול הנושא, עשויות להשתנות מאוד בין אדם לאדם. לכן, לפני שרצים 'לכבוש' את חדר הכושר ואח"כ לצאת בלי אוויר, כדאי לעצור רגע. שתי עצות מאיתנו, ראשית, שימו לב שאינכם בוחנים את הישגיכם בהשוואה לאלו של אחרים.

 

אולי הם לא ברמתכם? בחנו את עצמכם אך ורק ביחס למה שהייתם בשנה שעברה, אתמול או לפני שעה. אף אחד לא צריך לעשות את אותה הדרך שלכם. שנית, עשו לעצמכם טובה והניחו בצד את כל הדעות הקדומות שיש לכם בנוגע לכושר ופיתוח הגוף. אין מה לפחד או להיחלש מזה, אתם בוחרים דרך טובה לעצמכם! הזכירו לעצמכם תמיד כי בסך הכל מדובר בסדרה של פעולות טכניות פיזיות. כל עוד תכנית האימונים מותאמת לרמתכם ולרמתכם בלבד, הקושי יהיה קיים רק בראש. אל תתנו לפחד להרוס לכם.

 

איפה הרצון שלך?

 

ישנה נקודת זמן מסויימת בה עבור כל אחד מאיתנו, כושר ופיתוח הגוף נדמים כאורח חיים בלתי מושג, מעל ליכולתנו שעשוי להיות מעיק ומפרך. בין אם מדובר באתלט מקצועי ובין אם מדובר ב'בטטת ספה', תמיד יגיע הרצון לעשות שינוי גופני מסויים ועבור כולם, לשניה אחת (או יותר) מטרה זו תראה כמו פיסגה קשה לכיבוש, כמעט בלתי אפשרית. השאלה המהותית בנקודת זמן זו, היא "מה עושים עם זה?" במקרים רבים פשוט נבהלים מהקושי. נותנים לספק לחדור ולחידלון להשתלט עלינו, בסופו של דבר משתכנעים שאיננו מסוגלים להגיע לכושר ופיתוח הגוף ועוזבים את זה עד הפעם הבאה בה הרצון מתעורר, וחוזר חלילה. במקרים אחרים משתמשים במחסום הרגשי הזה דווקא כ'תרופת נגד' עבור הפחד והספקות כשלמעשה הופכים את הקערה על פיה ומראים לחולשה החולפת הזאת ש"אין דבר כזה לא יכול". ואם אני רק רוצה, משמע שאני באמת יכול. הקשיבו לרצון שלכם, יש לו מה לספר לכם.

 

אחרי ההקדמות – איך?

 

מזל טוב, עכשיו אתם יודעים כי אתם בפתחו של מסע מהנה ומשמח מאין כמותו להשגת כושר ופיתוח הגוף! התחילו להתמיד בתכנית האימונים האישית שלכם, לאחר שנעזרתם במומחה. גם את התזונה, התאימו לסוג הפעילות  הגופנית בה בחרתם. הציבו לעצמכם מטרה אחת בכל שלב ולא מיני יעדים בלתי הגיוניים אשר יובילו אתכם למפח נפש וודאי. והקפידו לבצע פעילות גופנית בכל יום.כן, כן, בכל יום! וזאת גם אם מדובר בסדרת תרגילים פשוטה בת 10 דקות, ולא פרק אימון שלם. העיקר שלא להזניח, להתקדם כל הזמן ובעיקר, לאמן את הראש להאמין שזה לגמרי ביכולת שלי. הכירו את הגוף שלכם ועד מהרה תגלו שהצורך לפעילות ולהתקדמות הוא פשוט וטבעי לגוף. תהנו!

 

אילו תהיו מעוניינים גם ב: