את דיאטת סאות׳ ביץ’ פיתח קרדיולוג בשם ארתור אגסטון במטרה ליצור מצב של שיפור אצל אנשים הסובלים מבעיות לב וכלי דם. העיקרון עליו הדיאטה מבוססת הוא בכך שהקושי בתהליך הירידה במשקל איננו קשור בהכרח למזונות המכילים שומן אלא בתהליך העיכול של מזונות. לטענתו, הורדת כמות הפחמימות מהתפריט, זאת בדומה לדיאטות אחרות ואכילת מזונות המתעכלים בגוף בקלות הם המתכון לירידה בטוחה במשקל מצד אחד ושמירה על גוף בריא מהצד השני.

דיאטת סאות’ ביץ’ לפי שלבים

שלב ראשון - כמה שיותר חלבון

בשלב זה מומלץ לצרוך מזונות המכילים כמות גבוהה של חלבונים כמו בשר, ביצים וכדומה. מבחינת ירקות מומלץ לצרוך תרד, חצילים ועגבניות. בשלב זה אין לצרוך פירות, אלכוהול, מיצים ובכלל יש להוציא מהתפריט פחמימות וסוכרים. שלב זה נמשך 14 ימים.

שלב שני - מעט פחמימות

כאן ניתן לשלב מעט פחמימות ובין 1-2 פירות ביום. הפחמימות המומלצות לאכילה הם אורז מלא, בטטות, דגנים מלאים וקטניות. שלב זה נמשך עד לירידה הרצויה במשקל.

שלב שלישי - שומרים על איזון

אין צורך בשלב זה להקפיד על תפריט כזה או אחר, אך כן יש לשים דגש ולצרוך מזונות שמסייעים לשמור על משקל גוף תקין ומאוזן. במידה וחלה עלייה במשקל, יש לחזור שלב אחד אחורה ולהבין אילו מזונות גורמים לעלייה זו.

להזמנה ישירה של כדורי הרזיה טבעיים - לחצו כאן


דיאטת סאות’ ביץ’ - מה מותר ומה אסור לאכול?

התפריט כולל דגנים מלאים, ירקות ללא הגבלה, קטניות ופחמימות מורכבות מלאות. המטרה היא לשמור על איזון ברמות הסוכר בדם ולבחור במזונות דלים בשומן רווי וכאלה המכילים כמות גבוהה של סיבים תזונתיים.

לסיכום, דיאטת סאות’ ביץ היא דיאטה יחסית פשוטה ליישום היא מסייעת באיזון רמות הסוכרים, השומנים והכולסטרול בדם. בנוסף, היא הוכחה כדיאטה שמביאה לירידה במשקל.


להזמנה ישירה של כדורי הרזיה טבעיים - לחצו כאן

Super Food Diet Banner new1