דיאטת דוקאן פותחה על ידי תזונאי צרפתי מוכר העונה לשם ד״ר פייר דוקאן. מדובר בדיאטה המורכבת מארבעה שלבים עיקריים כאשר כל שלב מתפרש על פני תקופה מסוימת וכולל דגשים עליהם עלינו לשים דגש.

דיאטת דוקאן - ארבעת השלבים

  • שלב ראשון - שלב ההתקפה - בתקופה זו המתפרשת על פני 10 ימים מותר לאכול מוצרי המכילים אחוז גבוה של חלבון עם אחוז נמוך של שומן לצד 1.5 כפות של שיבולת שועל. ביצים, דגים, בשר רזה, עוף ועוד. בתקופה זו הגוף יורד בין 2.5-5 קילוגרמים.

  • שלב שני - שלב השיוט - שלב זה נמשך בין 1-2 חודשים, תלוי בצורך הגופני הפיזיולוגי שלנו כאשר המטרה היא להגיע למשקל היעד שלנו. שלב זה כולל אכילה של חלבונים טהורים, כמו בשלב הקודם לצד ירקות. בשלב זה הגוף יורד בין 1.5-2.5 קילוגרמים.

  • שלב שלישי - שלב ההתבססות - מטרת השלב השלישי היא לשמר את המשקל אליו הגענו בשלב השני. לשלב זה ניתן להוסיף לחם מלא, חלבונים שומניים יותר כמו בשר שמן למשל, גבינה צהובה ופרי. שלב זה נמשך 10 ימים לפי מספר הקילוגרמים שירדנו, כלומר 10 ימים לכל קילוגרם.

  • שלב רביעי - השלב הסופי - ניתן לחזור לאורח חיים רגיל אך יש להקפיד על כמה כללים: יום אחד קבוע בו ממשיכים לאכול אך ורק חלבונים וירקות, 3 כפות שיבולת שועל ביום ופעילות גופנית מתונה של 30 דקות בכל יום.

דיאטת דוקאן - דגשים חשובים

יש להקפיד לשתות לפחות 1.5 ליטר מים.
אין לצרוך ירקות עמילניים כמו תירס, תפוח אדמה, אפונה וכדומה.
ניתן לשלב משקאות המכילים קפאין אבל יש להימנע ממשקאות המכילים סוכרים.
בשלב הראשון והשלב השני אין לצרוך פחמימות, דגנים או פירות.
לפני שמתחילים את הדיאטה, מומלץ להציב לעצמנו יעד ומשקל מטרה.

Super Food Diet Banner new1