מהי דיאטת לחם?

 

דיאטת לחם היא דיאטה מגזרת דיאטות הכאסח - דיאטות מהירות המבוססות על תפריט חד גוני, המוציא אל מחוץ לתחום את מרבית מרכיבי התזונה הדרושים, ומובילות לירידה מואצת במשקל, אשר מלווה, במרבית המקרים, בעלייה קיצונית במשקל לאחר סיום הדיאטה. עם זאת, בניגוד למרבית דיאטות הכסאח, דיאטת לחם עשירה בפחמימות ומספקת קצב איטי ויציב יחסית של ירידה במשקל, בסביבות מחצית הקילוגרם בשבוע.

ההתבססות על צריכת לחם אמורה לעודד ייצור סרוטונין מוגבר ולספק הרגשה מנטלית חיובית. כמו כן, צריכת פחמימות מוגברת מונעת את העייפות הכרונית ואת התשישות הנלווית למרבית דיאטות הבזק בשלבים מסוימים של הדיאטה, ובמקרים רבים, גם לכל אורך הדיאטה.


כיצד פועלת הדיאטה?

 

דיאטת לחם מבוססת על שני שלבים עיקריים, כאשר שלב הדיאטה הראשון מתפרש על פני שבוע עד שבועיים, במהלכם עורך הדיאטה בוחן את מידת ההתאמה של הדיאטה לגופו. השלב השני הינו חופשי יחסית, וניתן לאמץ אותו כאורח חיים קבוע. במידה וחרגתם מהתפריט, ניתן תמיד לשוב לנקודת ההתחלה. תפריט הדיאטה מבוסס על צריכה של ארוחות קלות לעתים מזומנות, עם מרווחים של שלוש עד ארבע שעות בין ארוחה לארוחה, ולא מעבר לכך.

 

בדרך זו, הגוף איננו מגיע לתחושת רעב מוגזמת בכל שלב לאורך היום, והדחף לנשנושים מתוקים ועתירי שומנים למיניהם, המהווה את אחד הגורמים המרכזיים להשמנה, מצטמצם באופן משמעותי ביותר. כאשר הגוף שבע, יכולת השליטה העצמית מוגברת לאין ערוך, ובאופן זה, הדיאטה מובילה לירידה איכותית ויציבה במשקל. מעבר לכך, דיאטת לחם, בה נעשה שימוש בלחמי איכות מזינים, כמו לחם מחיטה מלאה, גריסים, נבטי חיטה, קטניות מיובשות, ועוד, מספקת לגוף אספקה חיונית של פחמימות עשירות בסיבים, המזינים את הגוף בוויטמינים מקבוצת B, אשר תורמים רבות לאלסטיות העור ולבריאותו הכללית.

 

מהם החסרונות הכרוכים בדיאטת לחם?

 

דיאטת לחם מבוססת על תפריט חד גוני ומשעמם למדי, אשר עלול בהחלט לייצר חסרים תזונתיים כאלה ואחרים, משום שדיאטה זו איננה מכילה די שומנים וחלבונים. כתוצאה מכך, עלול להיגרם נזק משמעותי למסת השריר, מה שעלול לפגוע בהליך ההרזיה כבומרנג. תצרוכת הקלוריות היומית בדיאטה זו נמוכה למדי, ועומדת על 800 עד 200 קלוריות בכל יום. כמות קלוריות זו הינה נמוכה יחסית, והודות לכך, דיאטת הלחם מאפשרת ירידה משמעותית למדי במשקל. אולם, במקביל, הדיאטה עלולה לייצר תופעות לוואי בלתי רצויות וסיכונים בריאותיים.

Super Food Diet Banner new1