היין הוא משקה חריף בן למעלה מ- 3000 שנים. היין נוצר כתוצאה מתסיסה של ענבים, שמביאה למשקה בעל טעם ייחודי ומשכר. היין הוא בעל משמעות מהותית בהיסטוריה האנושית והוא נכלל בטקסים דתיים רבים ולרוב תורם למפגשים חברתיים. אנו נהנים מההשפעות של היין עד היום.

כיום קיימים אינספור יקבים בעולמנו, שכל המטרה שלהם היא לייצר את היין הייחודי ביותר. הטעם של היין משתנה בהתאם לאדמה שבה גודל, האופן שבה נקטף, יובש והותסס. קיימים מספר סוגים של יינות, כאשר יינות מחוץ לאירופה מכונים לפי סוגם. יינות מאירופה, לעומת זאת, מכונים פעמים רבות לפי חבל הארץ ממנו הגיעו הענבים: קיאנטי, ריוחה, שמפנייה וגראפה הם רק חלק מהדוגמאות.

כמה קלוריות יש ביין משתנה בהתאם לסוג היין. בממוצע, כמה קלוריות יש ביין משתוות ל- 85 קלוריות, בין אם אדום או לבן.

ההבדל הין יין אדום ליין לבן הוא בשיטת הייצור: כמה קלוריות יש ביין לבן מיוצר ללא הקליפות, בעוד שיין אדום מיוצר יחד עם קליפות הענבים.


הבריאות שטמונה ביין


כמה קלוריות יש ביין מכיל נוגד חמצון עוצמתי, המכונה רזברטרול. הרזברטרול מעניק הרבה לחות לעורנו ומסייע לגונן עליו מפני מפגעים סביבתיים. הוא מתמודד ביעילות עם תופעת חמצון היתר ומחקרים רבים מעידים כי הוא אף דואג להאט את תהליך ההזדקנות של מראה העור, השיער והציפורניים שלנו.

הרזברטרול אף ידוע ביכולתו להרחיק מאיתנו מחלות לב וכלי דם למיניהן: הוא מסייע להאיץ את מחזור הדם שלנו ולייעל את תהליכי הפירוק והניקוי של מחזור הדם שלנו מסוכרים ושומנים לא בריאים, כתוצאה מהעלאת חום הגוף שלנו.

בנוסף, הרזברטרול מסייע לשפר את יכולות הראייה שלנו ומחדד אותה, על ידי חידוש התאים באזור הקרנית.