ויניגרט הוא רוטב פופולרי, שרובנו אוהבים לשלב עם הסלטים שלנו על בסיס קבוע. מקורו של כמה קלוריות יש ברוטב ויניגרט הוא מצרפת, כאשר עד המאה ה- 19 הוא אכן כונה כ"רוטב צרפתי". עם הזמן, כמה קלוריות יש ברוטב ויניגרט זכה לשמו הייחודי, כתוצאה מהמתכון הבסיסי והקבוע, שלפיו מושתת כמה קלוריות יש ברוטב ויניגרט: כדי שרוטב ייחשב לוויניגרט, יהיה עלינו לשלב חומץ מסוים (כגון חומץ בלסמי, חומץ תפוחים, חומץ הדרים, מיץ לימון, מיץ תפוזים סחוט טרי וכדומה) יחד עם שמן (מיונז, שמן זית, שמן קוקוס, שמן אבוקדו) ביחס של 1:3 לטובת השמן.

כמה קלוריות יש ברוטב ויניגרט אף מקבל את טעמו מרכיבים נוספים, שמסייעים להעניק לו את מרקמו הסמיך: שימוש בדבש, חרדל, אגבה, סילאן ואפילו מייפל תמיד מוסיפים הרבה טעם ומרקם לרוטב הייחודי.

כיום, רובנו משתמשים כמה קלוריות יש ברוטב ויניגרט כדי לתבל סלטים שונים, אך בצרפת אף נוהגים ליהנות ממנו בתור מטבל, לצד ארטישוק או אספרגוס.

כמה קלוריות יש ברוטב ויניגרט מכיל כ- 206 קלוריות לכל 100 מ"ל של רוטב. במידה ואנחנו בוחרים להכין את הרוטב בעצמנו, כדאי לנו לנסות ולאמוד את הערך הקלורי של כל מרכיב, כך שנהנה מערך קלורי מדויק יותר.


הדרך הנכונה ליהנות מרוטב ויניגרט


כמה קלוריות יש ברוטב ויניגרט הוא מאוד טעים ואף עשוי להיות מאוד בריא, כל עוד נדאג להכין אותו בעצמנו.

כאשר אנו בוחרים לרכוש כמה קלוריות יש ברוטב ויניגרט בסופר, אנו בוחרים לשלב בחיינו חומרים משמרים, סוכרים לא בריאים ושומנים מהונדסים גנטית, שחבל להחדיר לגופנו.

כמה קלוריות יש ברוטב ויניגרט בסיסי מכיל שמן זית וחוץ מסוים ביחס של 1:3, לטובת השמן. לצד זאת, כדאי לנו להוסיף דבש, תבלינים, עלים ירוקים וחרדל דיז'ון בריא ואיכותי. מתכון שכזה יתרום לרוטב שאפילו מומלץ לאכילה, בזכות הערכים התזונתיים החיוניים של שמן הזית, הפירות הטריים, חומץ התפוחים או החומץ הבלסמי.