כיום, ההליכה היא פעילות בסכנת הכחדה, שכן רבים מאיתנו פונים לחדר הכושר ומעדיפים ללכת על ההליכון. מכונות הכושר הם דרך מצוינת לשמור על כושר ולפתח את השרירים, אך אין עלינו לזלזל בהליכה אפילו במעט, שכן מדובר בפעילות מאוד מהנה, ספורטיבית ומשתלמת.


היתרונות הרבים של הליכה

• כולנו יכולים ליהנות ממנה – כמה קלוריות שורפים בהליכה היא פעילות גופנית פשוטה ונוחה, שכולנו מבצעים במידת מה במהלך היום – רצנו ממקום אחד לאחר? חצינו את העיר כתוצאה מסידורים שונים? עשינו הליכה מסוימת. אנו יכולים ליהנות מהליכה בין אם אנו בני 4, 40 או 400 – לפעילות הזו אין שום גיל.

• חינמית – כמה קלוריות שורפים בהליכה היא פעילות חינמית לחלוטין, כך שהכלכלה שלנו היא כלל איננה שיקול בהחלטה ליהנות ממנה. אנו יכולים ללכת כל היום וכל הליל, ללא פגיעה בכיס שלנו אפילו במעט.

• חושפת אותנו לעולם החיצון – המאה ה- 21 מתוארת כעידן הטכנולוגיה. יתכן מאוד כי זו הסיבה שרובנו מוצאים את עצמנו מבלים את זמננו מתחת לקורת גג, אל מול מסך מסוים, במשך רוב שעות היום. למרות ההתקדמות הטכנולוגית, גופנו הפרימיטיבי עדיין זקוק נואשות לפעולות כמו כמה קלוריות שורפים בהליכה, כדי לנשום את האוויר הצח, לספוג את האנרגיה מהשמש ולהתחבר ליופי של הטבע.

• פעילות גופנית שלכולנו כדאי לשלב ביומיום שלנו – כמה קלוריות שורפים בהליכה היא פעילות ספורטיבית לכל דבר – במהלכה אנו עובדים בעיקר על שרירי הרגליים והירכיים שלנו ואף מייעלים את סיבולת הלב-ריאה שלנו. אם נתמיד לבצע כמה קלוריות שורפים בהליכה, אנו נהנה מהיתרונות הבריאותיים המתלווים לכל פעילות גופנית ולרבות הרזייה, חיטוב הגוף, ייעול מנגנוני ההתמודדות השונים של גופנו הן בשגרה והן במקרים יוצאי דופן ואף נאט את תהליך ההזדקנות של גופנו.