ריצה היא פעילות גופנית מצוינת, שרבים מאיתנו נרתעים ממנה ללא סיבה מוצדקת. בני האדם רצו משחר היוולדם – יתכן כי בעבר היינו רצים בעיקר כדי לברוח מטורפים, אך עדיין דאגנו להפעיל את עצמנו מבחינה פיזית.

כיום, השאלה כמה קלוריות שורפים בריצה איננה עולה בראשם של הרבה אנשים – כיום, רובנו מאמנים בעיקר את המוח: אנו מצויים בעידן הטכנולוגי, עידן המסרים, בו אנו מעבדים כ- 9,000 מסרים שונים בממוצע ביום! אין הכוונה רק למסרים אינטרנטיים, אלא להודעות, לשיחות ואפילו לשלטי חוצות, שמוסיפים מידע לעולמנו על בסיס יומי.

כדאי לנו לדאוג למוח שלנו, אך בו-זמנית מאוד מומלץ שנתמוך בגוף שלנו – פעילות גופנית כמו כמה קלוריות שורפים בריצה מעניקה לגוף שלנו חיים: היא מסייעת להטיב את הפעילות של מחזור הדם שלנו, להאיץ את תהליך העיכול שלנו ואת תהליך הניקיון והטיהור של גופנו מרעלים, זיהומים ופסולת. היא מסייעת לחזק את המערך החיסוני שלנו באופן משמעותי ותורמת לגופנו תוספת אנרגיה, שממנה נוכל ליהנות במשך היום. כתוצאה מהאנרגיה הזו, אנו נוכל ליהנות משינה ערבה ועמוקה במהלך הלילה, כתוצאה מפעילות כמה קלוריות שורפים בריצה.

כמובן שפעילות גופנית כמו כמה קלוריות שורפים בריצה, אף מסייעת לנו להוריד מהמשקל שלנו בצורה יפה.


כיצד נתחיל לבצע ריצות על בסיס קבוע


רבים מאיתנו ודאי מתקשים להתחיל ולרוץ 5-10 ק"מ על בסיס קבוע, מהיום הראשון שבו אנו חושבים על כמה קלוריות שורפים בריצה.

כדי שנפתח הרגל שישמש אותנו שנים ארוכות, כדאי לנו לנסות ולהתחיל בהליכה, לפני שאנו פונים לפעילות כמו כמה קלוריות שורפים בריצה: אנו יכולים לחלק את ההליכה להליכות וריצות, בהפרשים של חמש-עשר דקות. בהתחלה, נקדיש יותר זמן להליכה ונאמר, שתי דקות של ריצה כל עשר דקות. אם נקפיד ולהתאמן על בסיס קבוע (לפחות פעמיים-שלוש בשבוע), נוכל לפתח שגרת אימונים איכותית.