ליקוריץ הוא צמח עשבוני רב-שנתי, שרובנו מכירים כממתק. האמת היא שהרפואה הסינית נעזרת בו מאז ומעולם, לטיפול בשלל בעיות רפואיות. צמח הליקוריץ מסייע לווסת את רמות הסוכרים בדם, מסייע להאיץ את הליך העיכול שלנו, מחזק את המערכת החיסונית שלנו ואף תורם להאטת תהליך ההזדקנות של גופנו.


ליקוריץ וכולסטרול - כיצד מצטבר הכולסטרול בדם?


הגוף שלנו מעכל מזון לאורך כל היום; מירקות ופירות ועד לבשר ודגים. הגוף שלנו יודע כיצד לעכל את המזונות הללו לאחר אלפי שנים, שבמהלכן מערכת העיכול שלנו למדה, הסתגלה והתאימה את עצמה אליהם.

בדומה לכך, גופנו מעכל את חומצות השומן השונות בגופנו. ישנן חומצות שומן חיוניות, כגון אומגה 3 (שומן בלתי-רווי), להן אנו זקוקים בגופנו. כיאה לכך, הגוף שלנו יודע כיצד לפרק אותן בקלות וכיצד לנצל את הערך התזונתי שלהן, כדי להפיק תועלת רבה ואף הכרחית לגופנו.

ישנן חומצות שומן טרנס, לדוגמא, אשר הגוף שלנו כלל לא מצליח להבין עדיין ולכן, כאשר שומן טרנס עושה את דרכו למערכת העיכול, מערכת העיכול מגיבה בסימן שאלה. רוב הפעמים, שומן הטרנס פשוט מתפרק בחלקו אם בכלל. מה שלא מתפרק, מצטבר במקומות שונים בגופנו, כגון מחזור הדם שלנו. השומנים הללו, בנוסף לחומצות שומן רוויות שלא מתפרקות כראוי, הם בדרך כלל אלו שחוסמים את כלי הדם שלנו, הלו הם "הכולסטרול הרע". חסימה חריפה של כלי הדם בגופנו, עשויה להוביל לבעיות לב ומחלות כגון טרשת העורקים.


ליקוריץ וכולסטרול:


  • הליקוריץ מכיל כמות יפה של נוגדי חמצון איכותיים, הקרויים פלבנואידים. הם מסייעים להתמודד עם שלל מחלות ותופעות של הגוף, כגון האצת מחזור הדם וניקוי משקעי הכולסטרול, שהצטברו בכלי הדם שלנו.

  • מחקרים שנערכו כאן בארץ, בטכניון ובאוניברסיטת תל-אביב, גרסו כי הליקוריץ מכיל רכיב פעיל איתן, הקרוי גלברידין. הוא משחק תפקיד מפתח במניעת החמצון של הכולסטרול, בנוסף לפינוי של משקעי הכולסטרול מהגוף. באופן זה, הוא אף מונע סכנה, עקב הצטברות כולסטרול בעתיד.