שורש הליקוריץ, אשר אף ידוע כשוש קירח, הוא הרכיב המרכזי של הממתק שכולנו מכירים ואוהבים. ליקוריץ וסוכרת מהווה שורש רב-שנתי, אשר מאש ומתמיד היה לצמח מרפא ברפואה הסינית. שורש הליקוריץ עשיר בנוגדי חמצון, ויטמין E, ויטמינים מקבוצת B, אשלגן, סידן, ברזל, מגנזיום, אבץ ועוד, המסייעים להאיץ תהליכי חילוף חומרים רבים בגופנו, בנוסף למתן הגנה על גופינו מפני בקטריות או מזיקים.


ליקוריץ וסוכרת – סוכרת סוג 2:


כדי להבין ליקוריץ וסוכרת , כדאי לנו לנסות ולהבין מהו מנגנון פירוק הסוכרים בגופנו: הסוכרים הופכים לגלוקוז, אשר עובר במחזור הדם שלנו. האינסולין מסייע לפרק את הסוכרים, כדי לייצר מהם אנרגיה. ללא האינסולין, הסוכרים והפחמימות היו ממשיכים לזרום במחזור הדם שלנו ללא מנגנוני פירוק או בקרה, עד היו נפלטים.

ישנם שני סוגים של סוכרת, כאשר הסוג הראשון נגרם עקב אי-יכולת של גופנו לייצר אינסולין (סוכרת נעורים).

הסוג השני והנפוץ יותר, נגרם עקב אי-יכולת של תאי הגוף שלנו להגיב לאינסולין כראוי: אנחנו אוכלים כמות אדירה של סוכרים ופחמימות, מה שגורם לגופנו להפריש יותר אינסולין. בסופו של דבר, הגוף מפתח עמידות. סוכרת מסוג 2, נפוצה בדרך כלל בקרב אנשים הסובלים מעודף משקל או אנשים מבוגרים.


ליקוריץ וסוכרת – הליקוריץ נלחם בסוכרת – ומונע אותה


  • אנטי-דלקתי – צמח ליקוריץ וסוכרת הוא אנטי-דלקתי ואנטי-בקטריאלי, בזכות נוגדי החמצון הרבים שברשותו. לכן, הוא מסייע לנו להילחם בשלל מחלות, כגון מחלת הסוכרת. הוא אף מסייע לחזק את גופנו, כך שיצליח להתמודד עם המחלה כראוי.

  • מונע את מחלת הסוכרת - אמורפרוטינים – הם חומרים המצויים באופן טבעי בצמח ליקוריץ וסוכרת . הם נקשרים לקולטן ספציפי בגופנו, המשחק תפקיד מפתח בפירוקם של סוכרים וחומצות שומן, על ידי הפעלת גנים ספציפיים, המפחיתים את ריכוזי הסוכרים וחומצות השומן בגופנו. על ידי כך, רמות הסוכרים במחזור הדם נותרות נמוכות ואין על גופנו להתאמץ כדי לעכל את הסוכרים, כך שאין צורך שייצר עוד אינסולין. באופן זה – מנענו סוכרת על ידי ליקוריץ וסוכרת לעתיד הקרוב.

  • נלחם במחלת הסוכרת - אם אנו סובלים מסוכרת, הפחת בכמות הסוכרים בגופנו יסייע לנו לשמור על מאזן סוכרים תקין בגוף. בנוסף, משום שהאמורפרוטינים מסייעים לנקות את גופנו גם מסוכרים וגם מחומצות שומן, הם מונעים היווצרות של כבד שומני בגופנו – תופעה הנחשבת שכיחה בקרב חולי סוכרת.

להזמנה ישירה של שורש ליקוריץ - לחצו כאן