מדריך כושר אישי הוא איש ספורט, אשר אנו שוכרים את שירותיו כדי לייעל את תהליכי הפעילות הגופנית שלנו. היתרון של מדריך כושר אישי, הוא שהוא אישי: הוא מתאים את האימונים ספציפית אלינו, מוודא כי אנו מבצעים כל תרגיל בצורה האופטימלית ביותר (ולא נזיק לעצמנו) ואף לרשותנו במרחק של שיחת טלפון בלבד. בנוסף, משום שהוא מדריך כושר אישי שלנו, הוא יתאים את לוח-הזמנים שלו אלינו ועל ידי כך, אנו נוכל ליהנות משגרת אימונים קבועה – ללא תירוצים או הפסקות, עקב עצלנות או חוסר התמדה.


דרכים נוספות לשפר את הכושר האישי שלנו:

• אבקות חלבון – כאשר אנו מבצעים פעילות גופנית אינטנסיבית ומרובה יחד עם מדריך כושר אישי, הוא בעצמו ככל הנראה ימליץ לנו על שילוב של אבקות חלבון, בתזונה היומית שלנו. ביומיום, מדריך כושר אישי אוכל בעצמו בין 0.8 ועד ל- 2 גרם חלבון, על כל קילו שהוא שוקל, כדי לשמר את מסת הגוף שלו, למנוע נזקים שעשויים להיגרם לאחר האימון ולתרום תוספת אנרגיה לגופנו, שתאפשר לנו לטפס במעלה סולם האימונים שלנו.

• גיינרים – בדומה לאבקות חלבון, גם גיינרים מורכבים בעיקר ממיי גבינה, סויה או קזאין. כל מדריך כושר אישי יוכל לספר לנו, כי ההבדל המהותי בין אבקות חלבון לגיינרים הוא שהגיינרים מורכבים מיחס של 1:5; פחמימות מורכבות : חלבונים. מטרת ההרכב הזה היא לתרום לגופנו ריכוז גבוה של חלבונים, שנוכל לנצל בעת פעילות גופנית יחד עם מדריך כושר אישי. הפחמימות המורכבות מתפרקות לאט יותר בגופנו לעומת פחמימות רגילות. כתוצאה מכך, הן מסייעות לתרום אנרגיה לגופנו לאורך זמן, כך שנוכל לעמוד בפני האימונים הקשים ביותר, כאשר מדריך כושר אישי ינסה לאתגר אותנו.