מדריך תזונה אישי מטרתו לסייע לנו להרכיב תפריט בריא וספציפי עבורנו, המתחשב בצרכים ובשאיפות הבריאותיים שלנו. גם אם אנו מאמינים כי אנו מבינים בנושא הבריאות, אף פעם לא מזיק לפנות לגורם מוסמך ולשמוע מה יש לו להציע עבורנו.


מדריך תזונה אישי עשוי להיות:

• דיאטן – מדריך תזונה אישי קליני, אשר עבר הסמכה של שלוש שנים, שמטרתה היא לסייע לנו למצוא את התפריט התזונתי המתאים לנו, על פי משתנים של גיל, מין, הרגלי אכילה, משקל, מצב בריאותי ועוד. רוב הפעמים, אנו נישלח לבדיקות דם, שיסייעו מדריך תזונה אישי שלנו להבין מהו התפריט המתאים, שיסייע לנו לפצות על החסכים השונים של גופנו ואף לתרום לתהליך של אורח-חיים בריא. לצד הטיפול התזונתי, יתכן כי מדריך תזונה אישי זה יציע לנו תרופות קונבנציונליות שונות ו/או תוספי תזונה, שמטרתם לאזן את המצב הבריאותי שלנו.

• נטורופת – זהו מדריך תזונה אישי מתחום הרפואה המשלימה. האמונה הנטורופתית קובעת כי אנו יכולים למנוע כל מזור, בין אם נפשי או פיזי, על ידי אכילה נכונה. נטורופתים עוברים ארבע שנות הכשרה, אשר מטרתן לאפשר להם להרכיב עבורנו תפריט מאוזן וטבעי. משום שהנטורופת דוגל בטיפול טבעי, במקום תרופות קונבנציונליות, הוא דווקא ימליץ לנו על תוספי תזונה, צמחי מרפא ושילוב של פעילות גופנית ומנוחה בשגרת היומיום שלנו, כדי למטב את המצב הגופני שלנו.תוספי תזונה נפוצים:

גם הדיאטן וגם הנטורופת יחד בתור מדריך תזונה אישי, מאמינים כי כדאי לנו לשלב תוספי תזונה בשגרת היומיום שלנו, כדי לסייע לגופנו להתחזק ולשפר את המצב הבריאותי שלנו במהירות יחסית.

הוויטמינים והמינרלים המומלצים ביותר בדרך-כלל הם ויטמין C, ויטמין B12, ברזל, סידן, מגנזיום, חומצה פולית בעת היריון ועוד.

אף כדאי לנו לשקול תוספי תזונה המכילים ריכוז גבוה של ערכים תזונתיים, כגון הספירולינה, המורינגה, הכורכומין והכלורלה.

Super Food Diet Banner new1