מדריך תזונה פרטי הוא בדרך-כלל דיאטן או נטורופת, אשר תפקידם הוא לסייע ולהתאים לנו תפריט תזונה פרטני, בהתחשב במשתנים שונים כגון הגיל, המשקל, המין, הרגלי האכילה הנוכחיים שלנו והמצב הבריאותי הנוכחי שלנו.
שניהם עברה הכשרה ארוכת טווח, שמאפשרת להם להרכיב תפריט בריא ואינדיבידואלי, המותאם לכל אחד מאיתנו.


ההבדל בין כל מדריך תזונה פרטי:

• דיאטן – מדריך תזונה פרטי שעבר הכשרה קלינית שמסמיכה אותו להרכיב לנו תפריט תזונתי איכותי. לצד התפריט עצמו, דיאטן בדרך כלל ימליץ לנו לצרוך תוספי תזונה או תרופות, שיסייעו לאזן את מצבנו הבריאותי.

• נטורופת – מדריך תזונה פרטי, אשר עבר הכשרה של ארבע שנים, על דרך עולם הרפואה האלטרנטיבי. הוא יסייע לנו להרכיב תפריט בריא, המתבסס בעיקר על הטבעי ומאכלים שאינם מהונדסים גנטית, אינם מכילים כימיקלים, צבעי מאכל, הורמונים מזרזים וכדומה. לצד התפריט בפרט, לרוב ימליץ לנו הנטורופת גם על שימוש בתוספי תזונה או צמחי מרפא, שיסייעו לנו לשפר את מצבנו הבריאותי.


תוספי תזונה מומלצים לצד תפריט תזונה פרטי:

לאחר פגישה עם מדריך תזונה פרטי, לפעמים אנו מתוודעים ליותר ממה שחשבנו ומבינים, כי מדובר בתהליך ארוך ומעט מייגע, אשר מצריך מאיתנו לבצע שינויים קיצוניים באורח החיים הנוכחי שלנו. לעיתים אנו אף מבינים כי אין לנו ברירה – והתהליך הזה הוא קריטי, כדי שנחיה חיים מלאים ואיכותיים מבחינת בריאות; אנו עלולים לגלות אודות חסכים או קשיים, שיידרש לנו זמן רב להתמודד עמם עד לשיפורם הכולל. כדי להקל על עצמנו ועל חיינו, מדריך תזונה פרטי ימליץ לנו ליטול תוספי תזונה שונים, שיסייעו לנו לפצות על החסכים באופן מהיר ויעיל יותר כגון ויטמין C, ויטמין B12, ברזל, סידן, מגנזיום ועוד.

מעבר לתוספים המוכרים, כדאי לנו להכיר תוספי תזונה ייחודיים, שיכולים לסייע לנו לשפר את מצבנו הבריאותי באופן משמעותי כגון הספירולינה, המורינגה, הכורכומין והכלורלה – המכילים ערך יוצא דופן של ערכים תזונתיים ועל ידי כך, מסייעים לשפר מגוון תהליכים פיזיולוגיים בגופנו, תורמים לעלייה ברמת החיים שלנו לטווח הקצר ולטווח הארוך ומאטים את תהליך ההזדקנות של גופנו.