מה ההבדל בין כורכום לכורכומין? מה זה אומר שחרור מושהה ומה זה בכלל פוספוליפידים? כל מה שרציתם לדעת על הפלא הצהוב ולמה הוא נחשב לצמח הנחקר ביותר בעולם?


הכורכום, אותו תבלין צהוב זרחני שנמצא אצלנו על מדף התבלינים, משתייך לקבוצה מאוד מצומצמת וייחודית של מזונות- משפחת מזונות הפלא. בין אם מדובר בתרופת סבתא או רכיב פעיל במחקר מדעי, נדמה שאין אדם בעולם שאינו מודע לסגולותיו המופלאות של התבלין הזה. אך מה באמת כל כך מופלא בו ומה החומר הפעיל שהופך אותו למה שהוא?

כורכום, כורכומין, ארבעת אלפים מחקרים לא טועים


הכורכום הוא צמח ממשפחת הזנגווילים שמקורו, איך לא, בהודו. לכורכום היסטורית שימוש בת אלפי שנים שמתחילה בתיק האיפור, עוברת דרך מדף התבלינים ומגיעה עד לארון התרופות שלנו. את סגולותיו הרפואיות מקבל הכורכום בזכות הרכיב הפעיל שבו- הכורכומין. הכורכומין הוא אחד היסודות הטבעיים הנחקרים ביותר בעולם עם למעלה מ4000 מחקרים הנקשרים בשמו. ולא בכדי- סגולותיו של הכורכומין הן רבות ומגוונות וכוללות בין היתר חיזוק של המערכת החיסונית, מניעת התפתחות של גידולים סרטניים, איזון רמות הסוכר בדם, חיזוק המערכת החיסונית ומערכת העיכול ועוד. לא מדובר בטרנד חולף אלא על עדות מגובה באלפי מחקרים. כמות הכורכומין שבתבלין הכורכום הפשוט הינה זניחה, לכן אם אתם בונים על סגולותיו של הכורכומין, מומלץ לצרוך אותו באמצעות כמוסות מרוכזות אשר יעילות פי כמה וכמה.


מה שבא בקלות לא מתמוסס בקלות- החשיבות שבפוספוליפידים


עד כה, הכורכומין נשמע טוב מכדי להיות אמיתי. ובכן גם לצמח הפלא ישנו חיסרון- הכורכומין אינו נספג היטב במערכת העיכול. ברוב המקרים בעיית הספיגה יוצרת זמינות ביולוגית נמוכה והיא אינה מאפשרת להפיק את התועלת המירבית מהכורכומין. אך אל דאגה, שילוב של כורכומין יחד עם פוספוליפידים, משפר את יכולת הספיגה פלאים, שכן הכורכומין עצמו אמנם אינו מסיס במים, אך הוא מסוגל להיקשר לפוספוליפידים שהם הידרופיליים- מסיסים גם בשמן וגם במים. לכן, אם אתם רוכשים כמוסות כורכומין, וודאו כי מדובר בכמוסות מועשרות בפוספוליפידים, שכן, כמוסות כורכומין אשר אינם מכילות פוספוליפידים, אינן נספגות בצורה יעילה במערכת העיכול ולפיכך אינן מגיעות למחזור הדם.


לצלוח את חומציות הקיבה- קפסולות לשחרור מושהה


על מנת שקפסולות הכורכומין יהיו יעילות הן צריכות כאמור להכיל פוספוליפידים על מנת שייספגו בצורה יעילה. אך חשוב לא פחות לוודא, שהן אינן נספגות מוקדם מדי. מערכת העיכול שלנו היא מערכת חומצית- החומצה אחראית לפירוק המזון ולכן הקיבה שלנו היא איבר בעל רמת חומציות גבוהה ביותר, היא מפרקת את כל המזונות על מנת שיגיעו בצורתם האופטימלית למעיים. על מנת שקפסולות הכורכומין יגיעו למחזור הדם, הן צריכות לעבור את מחסום הקיבה. בדיוק לשם זה פותחו קפסולות לשחרור מושהה. קפסולות DRCAPS™  לשחרור מושהה, מוודאות כי הכורכומין ישתחרר רק במעיים ולפיכך לספיגה מוחלטת ולמקסימום יעילות.

לכורכומין יש הרבה מאוד מה להציע. בין אם מדובר ברפואה מערבית או אוריינטלית, קיימת הסכמה כללית כי מדובר בחומר טבעי יעיל בצורה נדירה. מסכרת ובעיות עיכול ועד לדיכאון ודלקות פרקים, הכורכומין מוכיח עצמו כיעיל על פני אלפי מחקרים. כשאתם רוכשים קפסולות כורכומין, שימו לב כי מדובר בקפסולות לשחרור מושהה המכילות פופספוליפידים, כי חבל לבזבז חומר מופלא שכזה, וחבל על הכסף שלכם.

להזמנה ישירה של כורכומין - לחצו כאן