מורינגה הוא סוג של עץ מחולל פלאים ועל סגולותיו הרפואיות ניתן לכתוב ספר שלם. בשנים האחרונות בוצעו על המורינגה מחקרים רבים בנוגע למחלות הסרטן, הסוכרת, השפעותיו השונות על גוף ובין השאר נבדק הקשר בין צריכתה של מורינגה לבין הורדת לחץ הדם אצל אנשים אשר סובלים מלחץ דם גבוה. מורינגה נחשבת לאחד הצמחים המזינים ביותר את גוף האדם, זאת משום שהיא מכילה רמות גבוהות במיוחד של ברזל, סידן, אשלגן, חלבונים, חומצות אמינו, ויטמין C, ויטמין A, ויטמין E, נוגדי חמצון נוספים אשר מסייעים למנוע מחלות, לטפל בדלקות, להוריד את רמת לחץ הדם ולאזן את רמת הסוכרים בגוף.

 

 

מהו לחץ דם?

 

לחץ דם גבוה היא למעשה אחת המחלות השכיחות ביותר. הבעייתיות שלה היא שקשה מאוד לעלות עליה מכיון והיא אינה מאופיינת בתסמינים קבועים וחד משמעיים. על כן, לחץ דם גבוה שאינו מתגלה בזמן עלול לגרום נזקים בלתי הפיכים באיברים השונים בגוף ליצור מצב של התקף לב, אירוע מוחי ועוד.

לחץ דם גבוה הוא מצב בו מופעל לחץ על דפנות כלי הדם. יש קשר ישיר בין עליית לחץ הדם לבין רמת הפגיעות בכלי הדם ולאיברים המקבלים אספקה סדירה של דם. בכדי לדעת אם אדם סובל מלחץ דם גבוה חייבים למדוד את הלחץ בעזרת מכשיר. הטווחים מדברים על ערך סיסטולי- גבוה וערך דיאסטול - נמוך. הטווח התקין הוא 90/140 ממ״כ. תסמינים אפשריים לזיהוי מוקדם של עלייה בלחץ הדם הם כאבי ראש חזקים, כאבי חזה, שינויים חדים בראייה או קוצר נשימה. צריכה של מורינגה באופן קבוע מורידה ומאזנת את לחץ הדם בגוף.


 השוואת מורינגה 

 

מה הקשר בין מורינגה ולחץ דם?

 

  1. עודף בפחמימות וסוכרים מסייעים לעליית לחץ הדם. שימוש קבוע במורינגה מסייע להוריד במשקל הגוף ולאזנו בעזרת רכיביה התזונתיים להם הגוף זקוק. כתוצאה מירידה במשקל ובאחוזי השומן, מורינגה מאפשרת  לשלוט, להוריד ולאזן את לחץ הדם בגוף.

  2. חוסר סבילות לאינסולין יוצרת מחסור של מגנזיום בגוף. היותה של המורינגה מכילה כמות גבוהה של מגנזיום מאפשרת הרפיה של כלי הדם ובכך המורינה מורידה את לחץ הדם.

  3. היותה של מורינגה מכילה כמות גבוהה של ויטמינים מסוג C ו- E מסייעת להורדת לך הדם.